KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Derince/Sırrıpaşa Mahallesi'nde 102 m² daire icradan satılıktır (çoklu satış)

KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01093418
Şehir : Kocaeli / Derince
Semt-Mahalle : SIRRIPAŞA MAH. / DERİNCE
Oda Sayısı : 3+1
: 102
Banyo Sayısı : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 01.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/102483 ESAS
Muhammen Bedeli
:
280,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.02.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
09.03.2020 10:00
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ


2019/102483 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


1 NO'LU TAŞINMAZIN kaydı ve Özellikleri:
Kocaeli Derince 1635 Ada, 5 Parsel, sırrıpaşa mahalle/köy, kat 2, 7 nolu bb
Taşınmazın bulunduğu bina 17 Ağ.1999 depreminden önceki imar durumuna uygun olarak yapılmış, kat mülkiyeti kurulmuştur. Binanın yıkılıp yeniden yapılması durumunda yeni imar durumu geçerli olacaktır. Yeni binanın tamamının ticari olması durumunda ise 4 kat inşaat izni verilmektedir.bulunduğu müstakil apartman zemin+5 katlıdır. Zemin katta asma katlı 3 dükkan, üst katlarda her katta karşılıklı 2 daire olmak üzere 10 daire olduğu, 22 yıllık, asansörü olmayan binanın dış cephesinin yenilenmiş olduğu, Dairenin 3 yatak odası, salon, mutfak, tuvalet ve banyodan ibaret, iki balkonlu olduğu, balkonun birisinin kapatılmış olduğu, doğalgaz kat kaloriferli olduğu, kuru zeminlerin laminant, ıslak zeminlerin seramik olduğu, evde mutfak, banyo ve yer döşemelerinde lüks olmamakla birlikte küçük iyileştirmeler yapılmış olduğu görülmüştür. Dairenin 126 m² brüt, 102 m² net alanında olduğu anlaşılmıştır. Değerini etkileyen olumlu nitelikleri: Ana arterlere, ticaret alanlarına yakın, çok merkezi bir konumda bulunması, ara katta olması, kaloriferli olması, evdeki yapı malzemelerinin iyi durumda olması. Değerini etkileyen olumsuz nitelikleri: 17 Ağ.1999 depreminden önce yapılmış, çok katlı binada bulunması, binada asansör olmaması, otopark sorunu olması, bahçesinin olmamasıdır.
Adresi :Sırrıpaşa Mahallesi Denizciler Caddesi No:188 K:2 D:4 Derince/KOCAELİ
Yüzölçümü :387,00 (m²)
Arsa Payı : 24/387
İmar Durumu : İnşaat tarzı konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 280.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler: tapu kayında olduğu gibidir
1. Satış Günü : 11/02/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 09/03/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

2 NO'LU TAŞINMAZIN kaydı ve Özellikleri :KocaeliBaşiskele278 Ada, 5 Parsel, döngel mahalle/köy, zemin kat, a blok, 3 nolu bb
Kıymet takdirine konu taşınmaz Başiskele eski Kaymakamlık binasına, Saat Kulesine çok yakın, Atatürk Caddesine çıkan Elma Çiçeği Sokak ile Milli Hakimiyet Caddesi arasında bulunan, girişi Milli Hakimiyet Caddesi tarafından olan 2 Bloklu, yaklaşık 8 yıllık Yıldız Sitesinde A Blokta bulunmaktadır. Girişe göre sağda, giriş katın bir üstündeki, yola bakan taraftaki daireye girilmiş, içerde kiracının oturduğu, Sitenin sosyal konut niteliklerinde yapılmış olduğu, havuz, sosyal tesis v.b. Lüks donatıların olmadığı görülmüştür. Konu daire gezilmiş, 3 yatak odası, salon, mutfak, tuvaet ve banyodan ibaret, iki balkonlu olduğu, balkonun birisinin kapatılmış olduğu, kuru zeminlerin laminant, ıslak zeminlerin seramik olduğu, dairenin her odasının aydınlık ve kullanışlı olduğu, doğalgaz kat kaloriferli olduğu, yapı malzemelerinin lüks olmamakla birlikte yeni durumda olduğu görülmüştür. Dairenin brüt 130 m², net 110 m² alanında olduğu anlaşılmıştır.Değerini etkileyen olumlu nitelikleri: Ana arterlere, ticaret alanlarına yakın, çok merkezi bir konumda bulunması, kaloriferli olması, evdeki yapı malzemelerinin iyi durumda olması.Değerini etkileyen olumsuz nitelikleri: Ara katta olmaması, site içinde olmamasıdır.
Yüzölçümü :1.496,05 (m²)
Arsa Payı : 114/2528
İmar Durumu : İnşaat tarzı konut alanında kalmaktadır
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler: tapu kaydında olduğu gibidir
1. Satış Günü :11/02/2020 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü :09/03/2020 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri :1 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/102483 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR