KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Derince Dumlupınar'da 105 m² daire icradan satılıktır

KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01038904
Şehir : Kocaeli / Derince
Semt-Mahalle : DUMLUPINAR MAH. / DERİNCE
Oda Sayısı : 3+1
: 105
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 21-25 Arası
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

DERİNCE EKSPRES 15.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/94402 Esas
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.10.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
04.11.2019 10:00
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ
2019/94402 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kocaeli İl, Derince İlçe, 1172 Ada, 35 Parsel, DUMLUPINAR Mahalle/Köy, C Blok, 1. Kat, 6 nolu Nolu Bağımsız Bölüm Tapu Kaydı:Kocaeli İli, Derince İlçesi, Dumlupınar Mahallesi, 1172 ada 35 parsel numaralı, 2.877,00 m² alanındaki arsa üzerinde bulunan, kat mülkiyeti kurulmuş, "4 Bloklu 40 Daireli Kargir Apartman" ana taşınmaz niteliklisitenin C Blok 1. Kat 1 no.lu bağımsız bölümü olanMESKEN dir. 1/40 arsa paylıdır, herhangi bir eklentisi yoktur.Tapu kaydının beyanlar hanesinde "Askeri Güvenlik Bölgesinde Kalmaktadır." yazmakta olup, bu beyan ile birlikte alıcı adına tescili yapılacaktır.
İmar Durumu: Derince Belediyesi 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında %40 taban alanında 3 kat yapılaşma koşullarında "Konut Alanında" kalmaktadır. Taşınmazın bulunduğu site eski (17 Ağ.1999 depreminden önceki) imar durumuna uygun olarak yapılmış, kat mülkiyeti kurulmuştur. Konu taşınmaz projedeki yeri ile uyumludur.
Halihazır durumu: Kıymet takdirine konu taşınmaz rapor ekindeki hava fotoğrafından görüleceği üzere Derince İlçesinin denize yakın, Harikalar Sahiline yakın, Yavuz Sultan Mahallesi Emniyetçiler Sokak Kuryapı Sitesi C Blok K:3 D:6 Derince adresindedir. Karşısında Yaşar Kemal parkı vardır, meskun alandadır, alt yapı ve ulaşım sorunu yoktur, her türlü belediye hizmetinden yararlanılmaktadır. 25 yıllık Kuryapı Sitesi bitişik olarak yapılmış, giriş kapıları ayrı 4 bloktan oluşmaktadır, D Blok altında, yol altında kazan dairesi ve kapıcı dairesi vardır, diğer bloklar bodrumsuz yapılmıştır. Her blokta karşılıklı 2 daireden 10 daire, 4 blokta toplam 40 daire bulunmaktadır. Konu taşınmaz ara blok olan C Blokta, ara katta bulunmaktadır, üstünde 2 kat daha vardır, doğu-batı cephelidir, binada asansör yoktur. Taşınmazın Emniyetçiler Sokak tarafında 2 adet oda olduğu, yatak odası balkonunun pvc doğrama ile kapatılmış olduğu, arka cephede balkonlu salon olduğu, arada mutfak, çocuk odası, wc ve banyo olduğu, araya bakan mahallerin ışıklığa baktığı, evde küçük iyileştirmeler yapılmış, mutfak dolaplarının yenilenmiş, kuru zeminlerin mutfak zemini ve koridor dahil olmak üzere laminant yapılmış, banyoda duşakabin olduğu, merkezi sistem doğalgaz ile ısınıldığı, 105 m² net, 112 m² brüt alanında olduğu görülmüştür.Değerini etkileyen olumlu nitelikleri: Meskun alanda olması, alt yapı ve ulaşım sorununun olmaması, sahile yakın olması, ara katta ve kaloriferli olması.Değerini etkileyen olumsuz nitelikleri: 17 Ağ.1999 depreminden önce yapılmış olması, yenilenmeyen yapı malzemelerinin iyileştirmeye ihtiyaç duyması, mutfağının ve çocuk odasının karanlık olması.
Adresi : Yavuz Sultan Selim Mah.Emniyetçiler Sk. Kuryapı Sitesi C Blok K:3 D:6 Derince / KOCAELİ
Yüzölçümü : 2.877 m2
Arsa Payı : 1/40
İmar Durumu : Yok , İnşaat tarzı İmar planında konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : "Askeri güvenlik bölgesi içinde kalmaktadır." Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 10/10/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 04/11/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup, gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İş bu taşınmaz satış ilanı İİK.nun 127.maddesi uyarınca tapuda adresi bulunmayan ve kendisine tebligat yapılamayan tüm ilgililere tebliğ yerine kaimdir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/94402 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR