KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Derince/Çınarlı Mahallesi'nde dubleks daire icradan satılacaktır

KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00943947
Şehir : Kocaeli / Derince
Semt-Mahalle : ÇINARLI MAH. / DERİNCE
Oda Sayısı : 4+1
: 147
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

DERİNCE EKSPRES 12.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2538 Talimat
Muhammen Bedeli
:
240,000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.04.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
13.05.2019 14:00
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ
2018/2538 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kocaeli Derince S-Çınarlı Mah. 2395 Ada 1 Parsel 2. Kat+Çatı 5 nolu çatı piyesli mesken satışa çıkartılmıştır.
Kıymet takdiri istenen bağımsız bölümün yer aldığı, Kocaeli İli, Derince ilçesi, Çinarlı mahallesi, 2395 ada 1 parsel sayılı taşınmaz Derince Belediyesi 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planında Konut Alanı kullanımında kalmaktadır. Parseldeki yapılaşma koşulları ayrık yapı nizamı, kat adedi 3 kattır. TAKS:0,30-KAKS:0,90 olarak belirlenmiştir. Yaklaşma mesafeleri imar yolu cephesinde min. 5,00 metre, yan bahçede min. 3,00 metredir. Taşınmaz Derince Belediyesi sınırları içerisinde olup alanı 492,00 m² dir.Taşınmaz yerleşim olarak Kocaeli İli, Derince İlçesi, Mersincik Mahallesi, 17 Ağustos caddesi , No:11 adresinde yer almaktadır. Batısında Sırma Sokak, Doğusunda Hayat caddesi olup, Sırma sokağın 30 metre güney-doğusunda, Sami sokağın 20 metre kuzeyindekalmaktadır. Meskûn alanda olup etrafında yoğun olarak konut yapılaşmaları mevcuttur.Taşınmaz yol, su, kanalizasyon gibi belediye hizmetlerinden ve elektrik, telekomünikasyon gibi diğer kamu hizmetlerinden eskiden beri tam olarak yararlanmaktadır. Toplu taşım güzergâhı ve ana arterlere yakın konumda olduğundan ulaşım imkânları iyi düzeydedir. Parselin zemin parametreleri, topoğrafik yapısı inşaat yapımı için uygun özellikleri taşımaktadır. Kocaeli İli, Derince ilçesi, Çınarlı mahallesi, 2395 ada 1 parsel sayılı taşınmaz üzerinde 16-05-2013 tarih ve 2013/165 sayı ile ruhsatlı, 5 katlı (1 Bod+zemin+2 normal+çatı), betonarme karkas olarak inşa edilmiş bina bulunmaktadır. Binanın mesken girişi batı cepheden olup, bodrum ve zemin katta 2 adet bahçe dubleks,1. Normal katta 2 mesken, 2. normal katlarda iki dubleks daire yer almaktadır. Kıymet takdirine konu olan taşınmaz mesken nitelikli, 2/10 arsa paylı,2.normal kat5 nolu bağımsız bölüm olup binanın batı kısmındaki dairedir. Mesken içerisinde 2.normal katta salon,mutfak,hol,(banyo+wc), 1 y.od., 1 balkon, çatı katındaantre, hol, 3 oda, 2 adet teras balkon olup kullanım alanı 147,00 m² dir. Isınma doğalgaz kombili kat kaloriferi ile sağlanmaktadır. Binada asansör bulunmamaktadır. Zemin kaplamaları odalarda laminant parke, antre, mutfak, balkon ve ıslak hacimlerde seramiktir. Duvar boyaları plastik badana, pencere doğramaları PVC ve camlar ısı yalıtımlı çift camdır.

Yüzölçümü : 492,00 m2

Arsa Payı : 2/10

İmar Durumu : Dosyasındadır.

Kıymeti : 240.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Bila tarihli yönetim planı şerhi ve alacaklı lehine ipotek şerhi mevcuttur.

1. Satış Günü : 16/04/2019 günü 14:00 - 14:05 arası

2. Satış Günü : 13/05/2019 günü 14:00 - 14:05 arası

Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2538 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR