KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Derince/Çenedağ'da dubleks daire icradan satılıktır

KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00982464
Şehir : Kocaeli / Derince
Oda Sayısı : 4+1
: 140
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : Çatı Katı
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 18.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2803 Talimat
Muhammen Bedeli
:
261,938 TL
Birinci Satış Günü
:
13.06.2019 11:20
İkinci Satış Günü
:
09.07.2019 11:20
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ
2018/2803 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kocaeli İl, Derince İlçe, 4617 Ada, 12 Parsel, ÇENEDAĞ Mahalle, 2.Kat+Çatı kat, 7 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz yerleşim olarak Kocaeli İli, Derince İlçesi, Çenedağ mahallesi, Kaynakbaşı Sokak, Dış kapı No = 5 posta adresinde yer almaktadır. Meskûn alanda olup etrafında yoğun olarak konut yapılaşması bulunmaktadır. Taşınmaz yol, su, kanalizasyon, çevre temizlik gibi belediye hizmetlerinden ve elektrik, telekomünikasyon gibi diğer kamu hizmetlerinden yararlanmaktadır. Ana arter ve toplu taşım güzergahı olan Emir Sokağa yakın olması sebebiyle ulaşım imkânları bakımından iyi düzeydedir.Topoğrafik yapısı az eğimli, geometrik şekli çeşitkenar formdadır.Kocaeli İli, Derince ilçesi, Çenedağ mahallesi, 4617 ada 12 parsel sayılı taşınmaz üzerinde bitişik nizamda, betonarme karkas sistemle inşa edilmiş bina bulunmaktadır. Kıymet takdirine konu olan taşınmaz, 02.08.2013 tarih, 283 no.lu Yeni Yapı Ruhsatı bulunan, 2+Çatı katı, 7 bağımsız bölüm numaralı taşınmazdır. Ana gayrimenkul Derince Tapu Sicil Müdürlüğü?nde incelenen 02.08.2013 tarih, 283 sayılı kat irtifakına esas mimari projesine göre: Zemin + 2 normal kat + çatı katından oluşmakta olup toplam 4 katlı olarak inşa edilmiştir. Taşınmazın onaylı mimari projesine ve kat irtifakı listesine göre ana yapıda zemin ve 1.normal katta 3'er adet mesken, 2.normal katta çatı katıyla irtibatlı 3 adet dubleks bulunmakta olup toplam 9 adet bağımsız bölüm kayıtlıdır. Ana yapıda tek giriş bulunmakta olup bina girişi zemin kat seviyesinden ve doğu cepheden verilmiştir.Konu taşınmazın dış cephesi sıvalı ve akrilik boyalı vaziyettedir. Merdiven holü ve merdivenler mermer kaplı, korkuluklar alüminyum korkuluktur. Bina dış kapısı alüminyum doğrama kapıdır. Rapora konu 2.kat+Çatı katı, 7 no.lu bağımsız bölüm ruhsata esas mimari projesine göre 2.normal katta: antre, salon, mutfak, 1 adet oda, 1 adet wc, 1 adet banyo ve 2 adet balkon plan tertibinde 71,90 m² net alanlı, 81,25 m² brüt alanlı, çatı katında: hol, 3 adet oda, 1 adet banyo ve 1 adet balkon plan tertibinde 68,35 m² net alanlı, 77,50 m² brüt alanlı olup toplam 140,25 m² net alanlı, 158,75 m² brüt alana sahiptir. Daire giriş kapısı çelik kapı, tüm iç kapılar ahşap kapıdır. Zemin kaplamaları Salon ve odalarda laminant parke diğer mekanlarda seramiktir.
Adresi : Çenedağ Mahallesi, Kaynakbaşı Sk.No:5 Derince / KOCAELİ
Yüzölçümü : 662 m2
Arsa Payı : 3/21
İmar Durumu : İmar planında konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 261.938,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 13/06/2019 günü 11:20 - 11:25 arası
2. Satış Günü : 09/07/2019 günü 11:20 - 11:25 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2803 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR