KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Derince Çenedağ'da 121 m² dubleks daire icradan satılıktır

KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01112786
Şehir : Kocaeli / Derince
Oda Sayısı : 3+1
: 121
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : Teras Katı
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

ÖZGÜR KOCAELİ 09.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2630 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
280,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.03.2020 10:15
İkinci Satış Günü
:
03.04.2020 10:15
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ
2019/2630 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kocaeli İl, Derince İlçe, 4619 Ada, 5 Parsel, ÇENEDAĞ Mahalle/Köy, 2. kat+çatı, 6 nolu bağımsız bölüm, çatı piyesli mesken. 2/16 arsa paylı olup kat mülkiyeti kurulmuştur,
Kocaeli İli, Derince İlçesi, Çenadağ Mahallesi, 4619 ada 5 parsel numaralı taşınmaz Derince İlçe merkezine yakın, meskun alanda olup , 506,00 m² arsa üzerinde bulunan, "3 Katlı Betonarme Apartman ve Arsası" ana taşınmaz nitelikli bina müstakil apartman 5 yıllık olup, binada toplam 7 daire vardır, hem yola cepheli, hem park alanına cephelidir. Derince Kent Meydanına yürüme mesafesindedir. Konu taşınmaz son kattaki 3 adet dubleks daireden ortada olandır, merdivenlerden çıkıldığında tam karşıda bulunmaktadır. Kapıyı açan olmadığı için içi gezilememiş, projesi üzerinden yapılan incelemede 121 m² net alanında olduğu, giriş katta salon, oturma odası, mutfak ve balkon olduğu, üst katta 2 yatak odası, ortak banyo ve balkon olduğu anlaşılmış, hem yeni bir daire olması, hem komşuların ifadelerinden evdeki yapı malzemelerinin çok lüks olmamakla birlikte bakımlı, yeni ve temiz durumda olduğu kanaatine varılmıştır.
Adresi : Çenedağ Mahallesi Gündoğdu Sokak No:32 D:6 Derince/Kocaeli
Yüzölçümü : 506 m2
Arsa Payı : 2/16
İmar Durumu : İmar Durumu:Konu taşınmazın bulunduğu 4619 ada 5 no.lu parsel Derince Belediyesi 1/1.000 ölçekli Uygulama İmar Planı kapsamında ayrık nizam, %40 taban alanında 3 katyapılaşma koşullarında"Konut Alanında" kalmaktadır. Konu taşınmaz ve bulunduğu bina imar durumuna, projesine uygun olarak yapılmış, yapı kullanma izin belgesi alınmış, kat mülkiyeti kurulmuştur.
Kıymeti : 280.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 03/03/2020 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 03/04/2020 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-İş bu ilan aynı zamanda elektronik ortamdaesatis.uyap.gov.tr adresinde ilan edilmiş olup, İİK.nun 127/2.maddesi uyarında tebliğ yapılamayan ilgililere tebliğ yerine geçer, 7-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2630 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR