DENİZLİ 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Denizli/Yeşilköy'de 220 m² residence icradan satılıktır

DENİZLİ 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01010419
Şehir : Denizli / Merkezefendi
Oda Sayısı : 4+1
: 220
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 12.06.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/80 Esas
Muhammen Bedeli
:
1,400,000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.08.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
18.09.2019 10:00
Satış Yeri
:
Merkezefendi Belediyesi Mezat Salonu - Adalet Mah. Kazım Karabekir Cad. No:23 MERKEZEFENDİ / DENİZLİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DENİZLİ
9. İCRA DAİRESİ
2019/80 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli İl, Merkezefendi İlçe, 2311 Ada, 1 Parsel, YEŞİLKÖY Mahalle/Köy, E BLOK 6 NOLU B.B. Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz Flora Park Rezidans Sitesi içerisinde olup E Bloktadır. Site içerisinde güvenlik ve karşılama binası, kapalı otopark, kapalı ve açık yüzme havuzu , türk hamamı, fitness salonu ve sauna, açık tenis kortu, açık basketbol sahası mevcuttur. Site içerisinde bahçede açık yüzme havuzu etrafında peyzaj düzenlemesi yapılmıştır. Kamelya vardır. Site ayrıca 7/24 resepsiyon hizmeti, karşılama ve yönlendirme hizmeti, kuru temizleme hizmeti, rezervasyon hizmeti, güvenlik hizmeti, teknik bakım ve tamir hizmetleri, Spa hizmetleri; genel temizlik, peyzaj ve bahçe bakım hizmetli, araç yıkama hizmeti bulunmaktadır. Satışa konu taşınmaz E Blok ta olup, parselin güney-batı köşesindedir. Bina 2 bodrum+zemin kat+6 normal kat+çatı kattan oluşmaktadır. Satışa konu 6 nolu bağımsız bölüm blok girişine göre 2. katın sağ yarısındadır. Daire projesine göre antre, salon, 4 oda, banyo, lavabo-wc, duş, giyinme odası, çamaşır odası, 1 adet balkon ve 1 adet teras hacimlerinden oluşmakta olup net 220,00m2 alanlıdır. Dairede salon ve oda zeminleri laminant parke kaplamalı, antre ve mutfak zeminleri granittir. Islak mahallerde zeminler seramik kaplamadır. Duvarlar kuru hacimlerde alçı sıva üzeri saten boyalı, ıslak hacimlerde ise seramik kaplamadır. Tavanlar kuru hacimlerde spotlu asma tavan, ıslak hacizmelerde ise PVC asma tavanlıdır. Daire girişi kapısı çelik kapı, iç mekan kapıları ahşap do. lı lake kaplamalıdır. Pencereler PVC doğramadır. Taşınmaz yerden ısıtmalı bireysel doğalgaz kombi sistemiyle ısınmaktadır. Yakın çevresinde, Servergazi Hicret Camii, Mustafa Kaynak Anadolu lisesi, Teras Park AVM, Yunus Emre Mesleki Lisesi, Bel-Kon sitelerine bulunmaktadır. Ulaşımı kolaydır. Taşınmazın yer aldığı bölge konut alanı olarak kullanılmaktadır. Bölgenin (yol, su, elektrik, doğalgaz, kanalizasyon) alt yapısı tamamlanmıştır. Toplu taşıma ile ulaşımı rahattır. Bölge gelişimini tamamlamış olup gelir düzeyi orta ve yüksek gelir seviyesindeki kişiler tarafından tercih edilmektedir. TEK, PTT hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmazın ayrıntılı özellikleri dosyamızdaki bilirkişi raporundadır.
Adresi : Servergazi Mah. 409 Sk. Flora Park Rezidans Sitesi, No: 2/E Kat 2 D. 6 Merkezefendi / DENİZLİ
Yüzölçümü : 11.991 m2
Arsa Payı : 27/2102
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 1.400.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Kayıtlardaki gibi
1. Satış Günü : 22/08/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 18/09/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Merkezefendi Belediyesi Mezat Salonu - Adalet Mah. Kazım Karabekir Cad. No:23 MERKEZEFENDİ / DENİZLİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/80 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/06/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR