TAVAS İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Denizli/Tavas'da 1280 m2 avlulu ev icradan satılıktır

TAVAS İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01131592
Şehir : Denizli / Tavas
Semt-Mahalle : DERİNKUYU MAH. / TAVAS
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 13.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/272 Esas
Muhammen Bedeli
:
365,940 TL
Birinci Satış Günü
:
13.04.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
12.05.2020 10:00
Satış Yeri
:
Yeni Mah. Çarşı Cad./Meydanı U.Hal Binası Dış Kapı No:30 İç Kapı No:3 (Tavas Esnaf ve San. Odası Binası Karşısı-Zabıta Noktası Üst Katı) Tavas/Denizli

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TAVAS
İCRA DAİRESİ
2018/272 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Taşınmaz tapu kaydına göre: Denizli İli Tavas İlçesi Derinkuyu Mah.Köyiçi Mevkii 1326 parsel, Ana taşınmaz yüz ölçümü 1.280 m² olan Avlulu Kerpiç Ev nitelikli tam hisseli taşınmazdır. Taşınmazın tamamı 1.280 m² olup Avlulu Kerpiç Ev vasfında ve 2 adet müstakil bina mevcuttur.Bina ön cephede olup 2 katlı BAK tarzında yapılmıştır.Üzeri çatılı kiremit örtülüdür.Bakımlı ve iyi durumdadır.Halen konut olarak kullanılmaktadır.120 m² oturma alanlıdır.Binanın bitişiğine garaj olarak kullanılan üzeri beton çatısı olmayan 40 m² 'lik yapı mevcuttur.Taşınmazın arkasında bulunan 2.Bina Zemin kattan oluşmuş olup yeni binadır.Konut amaçlı yapılmıştır.Üzerinde çatısı yoktur.100 m² oturma alanlıdır. Taşınmaza ulaşım döşeme yoldan kolaydır.Meskun alandadır.Belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.Tavas Belediyesinden gelen 01.07.2019 tarih ve E.42208 sayılı imar durum yazısına göre 1326 nolu parsel köy yerleşik alan içinde kalmaktadır.Ayrık nizamdır.Bina yüksekliği 6,50 metre iki kattır.TAKS 0,40'dır.Taşınmazın içinde bakımlı halde 6 adet Üzüm Asması, 1 Adet Akasya Ağacı, 2 Adet erik ağacı, 4 adet kiraz ağacı, 1 adet maşmula ağacı, 2 adet elma ağacı ve 3 adet ceviz ağacı vardır.
Adresi : Mevcut bilgiler yukarıya derc edilmiştir.
İmar Durumu : Mevcut bilgiler yukarıya derc edilmiştir.
Kıymeti : 365.940,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 13/04/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 12/05/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Yeni Mah. Çarşı Cad./Meydanı U.Hal Binası Dış Kapı No:30 İç Kapı No:3 (Tavas Esnaf ve San. Odası Binası Karşısı-Zabıta Noktası Üst Katı) Tavas/Denizli
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masraflar alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/272 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- İİK.'nun 127.maddesi uyarınca, ilanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın Tapu Siciline Kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde , varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede ve elektronik ortamda yapılan Satış İlanı tebligat yerine geçer. . 8-İİK.'nun 151,142 maddelerine göre sıraya itirazla ilgili ihale alacağa mahsuben ihalenin yapılması halinde veya satış bedelinin İİK. 'nun 138 maddesi cümlesinde ipotek alacaklısına ödenmesi durumunda , alakadarların satışı takip ederek İİK.'nun 142 maddesine göre itirazları olanın bu hakkını 7 gün içinde kullandıklarına dair dosyamıza derkenar ibraz etmeleri İİK. 'nun 83,100,142,151, ve M.K. Nun 789,777 maddelerine göre ayrıca ilan olunur. .11/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR