DENİZLİ 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Denizli/Servergazi'de 135 m² daire icradan satılıktır

DENİZLİ 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01068491
Şehir : Denizli / Merkezefendi
Semt-Mahalle : SERVERGAZİ MAH. / ADALET
Oda Sayısı : 3+1
: 135
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 18.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/138 Talimat
Muhammen Bedeli
:
350,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.12.2019 14:35
İkinci Satış Günü
:
30.12.2019 14:35
Satış Yeri
:
Merkezefendi Belediyesi Mezat Salonu - Adalet Mah. Kazım Karabekir Cad. No:23 MERKEZEFENDİ / DENİZLİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DENİZLİ
5. İCRA DAİRESİ


2018/138 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli İli, Merkezefendi İlçesi, SIRAKAPILAR Mahallesi, Armutluk Mevkii, 1167 ada,1 parselde kayıtlı 1253,00 m2 alanlı arsa vasıflı taşınmazda ; 2. kat ,1/17 arsa paylı ,8 B.B. nolu meskenin tamamı Nedim BİLGİÇ adına kayıtlıdır. Taşınmaz Servergazi Mah.,Atakent- 2 Sokak, 105 Evler G-2 Blok, No =4, Kat =2, daire =8, Merkezefendi/Denizli adresindedir. Merkezefendi Belediyesi İmar planı dahilinde ;Konut alanında , blok nizamlı , 5 kat müsadelidir. TAKS/ KAKS/ E = 0,30/1,50/1,50,Ön bahçe çekme mesafesi = 5,00 m. , yan bahçe çekme mesafesi = 3,00 m. Şeklindedir. Bodrum+ zemin+ 4 normal katlı 2 adet betonarme bina bulunmaktadır.Sağ taraftaki G-1 Blok tek daire üzerine kurulu olup sol taraftaki G-2 Blok iki daire üzerine kuruludur. Birbirine bitişik olarak yapılmışlardır. 30-35 yıllık binalardır.Bina üzeri çatılı ve örtülüdür.Kıymet takdirine konu taşınmaz sol taraftaki 4 kapı nolu G-2 Blok içindedir. Bina giriş kapısına göre solda 2. Kattadır.Binada asansör yoktur. Merdivenler mozaik kaplamalı , apt. dış kapı ve korkulukları demir doğ.lıdır. Kıymet takdirine konu 8 B.B. nolu mesken ; 135,00 m2 net alanlıdır. (149,00 m2 brüt alanlıdır. ) 1 salon , 3 oda , 1 mutfak , 1 banyo , 1 wc. , 3 balkon , giriş- koridor şeklindedir.Daire giriş kapısı çelik mesken içi kapılar ahşap Amerikan kapıdır. Koridor- giriş , mutfak , odalar ve salonda zemin laminant parke kaplamalıdır.Duvarlar ve tavan alçı sıvalı badanalıdır. Isıtma Bireysel doğalgaz kombilidir. Her üç balkon kapatılmıştır. 2 balkon cam balkonla diğer balkon plastik PVC. Doğ. İle kapatılmıştır.Mutfak tezgah werzalit dolaplar MDF. Doğ.lıdır. Vestiyer ve yüklük dolabı ahşap doğ.lı verniklidir. Banyoda duş teknesi- duşakabin , ayaklı lavabo ve klozet vardır. Binada daireler eski olmasına rağmen kıymet takdirine konu taşınmazda tadilat yapılmış ve yapı yaşı hayli düşürülmüştür. Kıymet takdir konusu taşınmazın içinde bulunduğu 1167 ada, 1 parselin cepheli olduğu Atakent- 2 sokağın 2018 yılı arsa m2 beyan değeri = 227,04 TL dir. Bulunduğu mevkii olarak taşınmaz Servergazi Mah.'de başağın ve Askeri yolun alt kısmında Muhsin Yazıcıoğlu Caddesine yakındır. Servergazi Kapalı Halk Pazara , Teraspark AVM. Ye , Mustafa Kaynak Anadolu Lisesine , Esnaf Sitesine yakın konumdadır..Ulaşımı her türlü toplu taşıma vasıtasıyla kolaydır.Alt yapı ,TEK, PTT ve tüm Belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Taşınmaz 8 B.B. nolu meskenin işçilik ve malzeme kalitesi yani yapım durumu,yaşı, yüzölçümü, mevkisi,konumu, serbest piyasa alım satım değerleri,arsa değeri göz önüne alınarak hakkaniyet ve nefaset ilkeleri dahilinde kıymet takdir tarihi itibariyle toplam değerinin (arsa payı dahil )=350.000,00 TL'dir.
Adresi : Servergazi Mah. ,Atakent- 2 Sokak , 105 Evler G-2 Blok , No =4, Kat =2, Daire =8, Merkezefendi/ Denizli
Yüzölçümü : 135m
Arsa Payı : 1/17
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 350.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 04/12/2019 günü 14:35 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 30/12/2019 günü 14:35 - 14:40 arası
Satış Yeri : Merkezefendi Belediyesi Mezat Salonu - Adalet Mah. Kazım Karabekir Cad. No:23 MERKEZEFENDİ / DENİZLİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/138 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.14/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR