ACIPAYAM İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Denizli/Serinhisar'da ev ve müştemilatı icradan satılıktır

ACIPAYAM İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00995057
Şehir : Denizli
Yayınlandığı Gazeteler

SERİNHİSAR''IN SESİ 17.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/494 Talimat
Muhammen Bedeli
:
96,622 TL
Birinci Satış Günü
:
21.06.2019 11:10
İkinci Satış Günü
:
19.07.2019 11:10
Satış Yeri
:
SERİNHİSAR BELEDİYESİ MECLİS SALONU (YENİ BİNA) SERİNHİSAR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ACIPAYAM
İCRA DAİRESİ
2017/494 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :


1 NO'LU TAŞINMAZIN


Özellikleri : Denizli İl, Serinhisar İlçe, 105 Ada, 16 Parsel, KAYA Mahalle/Köy, KÖY İÇİ MEVKİİ Mevkii, Acıpayam İcra Hukuk Mahkemesinin 2018/7 Esas sayılı dosyasından alınan bilirkişi raporuna göre;
EV:Taş temelli, ahşap çatılı, marsilya tipi kiremit örtülü, zemin kat ve birinci kattan müteşekkil iki katlı taş+kerpiç (yığma)yapıdır. Dış cepheleri sıvalı boyalıdır. Pencereler plastik doğramadır. Evde oturulmaktadır. Alt kat ve üst kat birlikte dubleks kullanıldığı belirtilmiştir. Evin girişi batı cephesindeki çıkmaz sokaktandır. Bahçe kısmında tuvalet-banyo eklentisi mevcuttur. Ev yaklaşık 40-45 yıllık yapı görünümündedir. Bakım, tamirat ve yenileme yapılarak restore edilmiştir. Dış cepheler sıvanmış ve boyanmış, pencereler ısı camlı plastik doğrama olarak yenilenmiş, çatı ve kiremit örtüsü saçak, yağmur oluklarının tamir ve yenilendiği görülmüştür. Evin iç mahallerinde de tamir ve yenileme yapıldığı beyan edilmiştir. Elektrik ve şebeke suyu, sıcak su amaçlı güneş kolektörü ve tesisatı mevcuttur. Yenileme ve tamir yapılmış evin görünen yapı yıpranması takriben %20 civarındadır.
EKLENTİ:Evin batı cephe duvarına alt katta bitiştirilmiş zeminde tek katlı briket yapıdır. Banyo-tuvalet eklentisi olduğu beyan edilmiştir. Beton teras üstü ahşap sundurma çatılı, oluklu levha örtülüdür. Cepheleri sıvalı boyalı, pencereleri plastik doğramadır. Döşeme ve duvarlarının seramik ve fayans kaplama olduğu, elektrik-su tesisat bağlantılarının yapılmış olduğu beyan edilmiştir. Yeni yapı görünümlüdür. Yapı yıpranması %10 civarındadır.
BAHÇE DUVARI (KORUMA DUVARI): Taş temel üstü briket yapıdır. Parsel içinden yapılmış olup, bahçeninin güney kısmında geçit boşluğu bırakılmıştır. Evin güney cephe duvarı köşesinden sokağa kadar uzanmaktadır. Yüksekliği 1,80m. uzunluğu 27 m.'dir. Yeni yapıdır. Yapı yapranması %10 civarındadır.
PARSEL: Parsel yerleşim sahası içinde, mütevazi kenar mevkidedir. Dağ yamacındaki tescil dışı araziye yakındır. Şehir merkezine, çarşıya, okullara mesafelidir. Pazara uzaktır. Eski yerleşim alanı olup, çevresinde yapılaşma vasattır. Parsel ve civarında; elektrik, şebeke suyu, telefon hizmetleri mevcuttur. belediye hizmet alanındadır. Çıkmaz sokak içindedir. Ulaşım kolaydır. Parselin güneyindeki geçit parsel içinde kalmaktadır. Parselde yeniden yapılaşma halinde imar planı gereği bitişik nizam iki katlı mesken yapısı müsaadelidir.


Adresi : Serinhisar / DENİZLİ
Yüzölçümü : 217,91 m2
Arsa Payı :
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 96.622,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler :


1. Satış Günü : 21/06/2019 günü 11:10 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 19/07/2019 günü 11:10 - 11:20 arası
Satış Yeri : SERİNHİSAR BELEDİYESİ MECLİS SALONU (YENİ BİNA) SERİNHİSAR


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Satış şartları :


1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.


2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)


3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.


4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/494 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/05/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR