DENİZLİ 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Denizli/Şemikler'de 4+1 149 m² daire icradan satılıktır

DENİZLİ 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01035263
Şehir : Denizli / Merkezefendi
Semt-Mahalle : ŞEMİKLER MAH. / GÜMÜŞLER
Oda Sayısı : 4+1
: 149
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 04.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/84
Muhammen Bedeli
:
480,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.09.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
30.09.2019 10:30
Satış Yeri
:
Merkezefendi Belediyesi Mezat Salonu - Adalet Mah. Kazım Karabekir Cad. No:23 MERKEZEFENDİ / DENİZLİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DENİZLİ
4. İCRA DAİRESİ
2018/84 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli İli, Merkezefendi İlçesi, Şemikler Mah/Köyü, Cinkaya Mevkii, 826 Ada, 2 Parsel, C Blok, K:1, 2 nolu Bağımsız Bölüm sayılı taşınmaz. 10/04/2018 kıymet takdir tarihli bilirkişi raporuna göre; Taşınmaz üzerinde dört blok halinde yapılmış (A, B, C, D Bloklar) Irmak Kent Sitesi bulunmaktadır. Parselde binalar dışında kalan kısım yeşil alan, havuz ve otopark olarak düzenlenmiştir. Blokların zemin katı işyerleridir.Bodrum katlar sosyal tesisler şeklinde düzenlenmiştir. Satışa konu taşınmazın içinde bulunduğu C Blok; Bodrum+zemin+8 normal katlıdır. Bina üzeri çatı örtülüdür. Bina ana giriş kapısı çelik kapıdır. Merdiven boşluğu duvar ve tavanı alçı sıvalı-badanalı zemin seramik kaplamalıdır. Merdiven korkulukları aliminyum doğramalıdır. Binada bodrum katta ortak alanlar zemin katta işyerleri, mormal katlarda her katta dört daire vardır. Bina asansörlüdür. Dairelerde ısıtma bireysel doğalgaz kombilidir. 2 nolu BB nolu mesken 149,40 m2 net alanlıdır (188,00 m2 brüt alanlıdır). 1 salon, 4 oda, 1 mutfak, giriş-koridor, 2 balkon, 1 wc+lavabo, 1 banyo, 1 ebeveyn banyosu+giyinme odası şeklindedir. Yerden ısıtmalıdır. Mesken giriş kapısı çelik kapıdır. İç kapılar ahşap doğramalı lake kaplamalıdır. Duvar ve tavan alçı sıvalı-asma tavanlı spot aydınlatmalı badanalıdır. Mutfakta tezgah granit dolaplar MDF doğramalı lake kaplamalıdır. Sabit dolaplar, vestiyer, balkon dolapları, giyinme odası dolapları MDF doğramalı lake kaplamalıdır. Genel banyoda ve ebeveyn banyosunda duş tekneleri duşakabinler, Hilton lavabolar, alafranga wc'ler vardır. Ön ve arka cephedeki balkonlar cam balkonla kapatılmıştır. Mevkii olarak tercih edilen yeni yerleşim alanlarındandır. Konum itibariyle tüm Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Ulaşımı her türlü vasıtayla rahattır. TEK, PTT hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmaza ait diğer ayrıntılı bilgiler dosyada mevcut bilirkişi raporunda ve takyidatlı tapu kaydında mevcuttur.
Adresi : Şemikler Mah. Cinkaya Bulvarı No:104 C Blok Irmakkent Sitesi K:1 D:2 Merkezefendi/Denizli
Yüzölçümü : 11.815,00 m2 (satışı yapılacak bağımsız bölümün yüzölçümü 149,40 m2'dir)
Arsa Payı : 164
İmar Durumu : Bilirkişi raporuna göre;Merkezefendi İlçesi uygulama imar planı dahilinde, konut alanında, E=1,50 şeklindedir. Taşınmaz üzerindeki mevcut binalar imar planındaki şartlara uygun olarak yapılmıştır.
Kıymeti : 480.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 04/09/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 30/09/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Merkezefendi Belediyesi Mezat Salonu - Adalet Mah. Kazım Karabekir Cad. No:23 MERKEZEFENDİ / DENİZLİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İcra ve İflas Kanunu Madde 127 – (Değişik madde :02/07/2012-6352 S.K./30.md.)İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/84 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla Müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR