DENİZLİ 3. İCRA DAİRESİ

Denizli Pamukkale'de bahçeli ev ve müştemilatı icradan satılıktır

DENİZLİ 3. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01113617
Şehir : Denizli / Pamukkale
Semt-Mahalle : GONCALI MAH. / ÇEŞMEBAŞI
: 790
Yayınlandığı Gazeteler

DENİZLİ 09.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/47 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
152,252 TL
Birinci Satış Günü
:
28.02.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
27.03.2020 10:00
Satış Yeri
:
Pamukkale Belediyesi Mezat Salonu - Hatipoğlu Mah. Atatürk Cad. 1070 Sok. No:1 Kat:4 Pamukkale / DENİZLİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DENİZLİ
3. İCRA DAİRESİ
2016/47 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli ili, Pamukkale İlçesi,Goncalı Mah. , Köyiçi mevkii , 2 Pafta ,448 parselde kayıtlı 790,00m² alanlı bahçeli ev vasıflı taşınmazın üzerinde yapılar vardır.Geri kalan kısmın bir bölümünde zemin betonlanmış diğer bölümünde doğal toprak haldedir. Bilirkişi raporunda A ile belirtilen bina ; 105,00 m² alanlı tek katlı yığma binadır. 20-30 yıllıktır. Mesken olarak kullanılmaktadır. 3 oda, 1 banyo, 1 cephesi açık hanay şeklindedir. Binanın içi- dışı sıvalı ve badanalıdır. Bina üzerinde ahşap oturtma çatı vardır. Kiremit örtülüdür. İç kapılarıve pencereleri ahşaptır. Odalarda zemin rabıtadır. Isıtma sobalıdır.Banyo olan kısımda hiçbir şey yoktur.Yıpranma oranı %30 dur. B ile belirtilen bina ; 40,00 m² alanlı tek katlı yığma binadır. 20-30 yıllıktır. Mutfak olarak kullanılmaktadır. Taşınmazın eski maliki Ferat Pelit ve ailesi kullanmaktadır.Binanın içi- dışı sıvalı ve badanalıdır. Bina üzerinde ahşap oturtma çatı vardır. Kiremit örtülüdür.Giriş kapısı demir doğ.lı pencereleri ahşaptır.zemin betondur. Isıtma sobalıdır. Tezgah demir profil ayaklar üzerine mermerittir. Tezgah üstünde küçük MDF. Doğ.lı dolap vardır. Tezgah altı dolabı yoktur.Yıpranma oranı %35 dur. C ile belirtilen açık ahır ; 30,00 m² alanlıdır. Parsel sınırına örülen arka cephesindeki duvar tuğla yığmadır. Diğer üç cephesi açıktır. Üzeri demir profil ayaklar üzerine aliminyum saç örtülüdür.10-15 yıllıktır. Zemin betondur.Yıpranma oranı %15 dur. D ile belirtilen açık ahır ; 45,00 m² alanlıdır. Parsel sınırına örülen arka cephesinde ve iki yan cephesindeki duvar tuğla yığmadır. Ön cephesi açıktır. Üzeri demir profil ayaklar üzerine aliminyum saç örtülüdür.10-15 yıllıktır. Zemin betondur. Yıpranma oranı %15 dur. E ile belirtilen gölgelik; 60,00 m² alanlıdır. Parsel sınırına örülen arka cephesinde ve bir yan cephesindeki duvar tuğla yığmadır. İkicephesiaçıktır. Üzeri demir profil ayaklar üzerine aliminyum saç örtülüdür.10-15 yıllıktır. Zemin betondur.Yıpranma oranı %15 dur. Bulunduğu mevkii olarak taşınmaz Goncalı Mah. De yerleşim alanı dahilindedir. Ana caddelerinden 2 sokağa cephesi vardır. Goncalı Camiine yakındır. Tren yolunun alt kısmındadır.Etrafında bahçeli Tek katlı ve iki katlı mesken binaları vardır. Demiryoluna yakındır. Ulaşımı her türlü vasıtayla kolaydır.TEK, PTT vetüm Belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Adresi : Goncalı mah., 2 sokak ,no=62, Pamukkale / Denizli
Yüzölçümü : 790 m²
İmar Durumu :Satışa konu 448 parsel; Pamukkale Belediyesi imar planı dahilinde olup, Konut alanında, ayrık nizamlı 2 kat müsadelidir. Lakin henüz uygulama görmemiştir. Ham kadastro parselidir.
Kıymeti : 154.252,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 28/02/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 27/03/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Pamukkale Belediyesi Mezat Salonu - Hatipoğlu Mah. Atatürk Cad. 1070 Sok. No:1 Kat:4 Pamukkale / DENİZLİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/47 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/01/2020

İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR