DENİZLİ 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Denizli/Pamukkale'de 82 m² daire icradan satılıktır

DENİZLİ 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01122556
Şehir : Denizli / Pamukkale
Semt-Mahalle : BAĞBAŞI MAH. / KINIKLI
: 82
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

HOROZ 28.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/952 Esas
Muhammen Bedeli
:
170,000 TL
Birinci Satış Günü
:
31.03.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
07.05.2020 10:00
Satış Yeri
:
Pamukkale Belediyesi Mezat Salonu - Hatipoğlu Mah. Atatürk Cad. 1070 Sok. No:1 Kat:4 PAMUKKALE / DENİZLİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DENİZLİ
9. İCRA DAİRESİ

2019/952 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli İl, Pamukkale İlçe, 527 Ada, 4 Parsel, BAĞBAŞI Mahalle/Köy, 3 Nolu Bağımsız Bölüm C Blok 2 bodrum kat+zemin+1 normal+çatı arası katlı benonarme bina şeklindedir.16 adet b.b. vardır.Bina ana giriş kapısı aliminyum doğ.lı, merdivenler mermer kaplamalıdır.Binada asansör yoktur.Bina 4-5 yıllıktır.Daire bina ana giriş kapısından girildiğinde sağ-arka cephede 2. bodrum kattadır.92 m2 brüt 82 m2 net alanlıdır. Koridor,salon,2 oda mutfak,banyo,wc şeklindedir.Mutfak-koridorda zemin seramik odalar-salonda zemin laninant parke,duvarlar tavan alçı sıvalı- asma tavanlı-spot aydınlatmalıdır. Dış doğ.pvc, mesken giriş kapısı çelik, iç kapılar ahşap doğ.lı. lake kaplamalı kapıdır.Isıtma bireysel doğalgaz kombilidir. Banyoda duş teknesi-duşakabin,ayaklı lavabo, klozet vardır. Banyo ve wc zemin ve duvarlar seramik kaplıdır. Koridorda MDF doğ.vestiyer vardır.
Adresi : Zümrüt Mah.2105 Sok. No:1 C Blok 2. Bodrum Kat D:3 Pamukkale / DENİZLİ
Yüzölçümü : 86 m2
Arsa Payı : 76/4610
İmar Durumu : Var , Yola Mesafesi 5 m, İnşaat cephesi 3 m , Komşuya mesafesi 3 m , Kat sayısı 2, İnşaat tarzı ayrık nizam
Kıymeti : 170.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 31/03/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 07/05/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Pamukkale Belediyesi Mezat Salonu - Hatipoğlu Mah. Atatürk Cad. 1070 Sok. No:1 Kat:4 PAMUKKALE / DENİZLİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/952 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR