DENİZLİ 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Denizli/Pamukkale'de 180 m2 daire icradan satılıktır

DENİZLİ 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01035264
Şehir : Denizli / Pamukkale
: 180
Bina Yaşı : 26-30 Arası
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 06.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/5760 Esas
Muhammen Bedeli
:
301,587 TL
Birinci Satış Günü
:
19.09.2019 14:35
İkinci Satış Günü
:
14.10.2019 14:35
Satış Yeri
:
Pamukkale Belediyesi Mezat Salonu - Hatipoğlu Mah. Atatürk Cad. 1070 Sok. No:1 Kat:4 PAMUKKALE / DENİZLİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. DENİZLİ 5. İCRA DAİRESİ
2018/5760 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli İl, Pamukkale İlçe, 25 Ada, 13 Parsel, DÜKKANÖNÜ Mahalle/Köy, 10 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz Denizli İli, Pamukkale İlçesi, Dükkanönü Mahallesi 25 Ada, 13 Parsel'de bulunmaktadır. Taşınmaz Dükkanönü Mahallesi, Emek Caddesi, Babiroğlu Apt. A-B Blok No: 6 Kat: 4 Daire :20 Pamukkale/Denizli adresinde bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu binanın giriş kapısı camlı demir kapıdır. Binanın ana mevdiveni mozaik kaplama, korkulukları ise demir doğramadır. Bina asansörlü ve merkezi ısıtmalıdır. Daire giriş kapısı çelik kapıdır. Mutfak zemini seramik, tavanı alçı sıvalıdır. Salonun ve 1 odanın zemini laminant parke, duvarları alçı sıvalı, tavanları ise alçı sıvalı ve kartonpiyerlidir. Yatak odasının ve 1 odanın zemini rabıta, duvarları ve tavanı alçı sıvalı ve kartonpiyerlidir. Odanın bir kısmının duvarları ve koridorun duvarları vernikli ağaç kaplamadır. Koridor zemini seramik tavanı ise alçı sıvalıdır. Yatak odasında yeni mdf dolap vardır. Vestiyer, mutfak dolapları, iç kapılar ve salondaki dolaplar ahşap dolaptır. Mutfak tezgahı mermerdir. Banyonun ve tuvaletin zemini ve duvarları seramiktir. Banyoda granit hilton lavabo ve duşakabin vardır. Banyodaki klozet gömme rezervuarlıdır. Banyo dolapları diğer dolaplara göre yenidir. Balkon kapıları ahşap doğrama, pencereler ise pvc doğramadır.III-B sınıfı için belirlenen yapının 1m2 için yapı maliyeti 966 TL değerindedir. Daire yaklaşık 30(16/08/1989) yaşındadır. Yapının yaşı, yapının mevcut imalatlarının durumu, imalatların kalitesi gibi durumları gz önünde bulundurularak yapının yıpranma oranı %20 belirlenmiştir. Taşınmaz daire 180,08 m2 alana sahiptir. Yapının değeri için; yapı maliyeti, dairenin alanı ve yıpranma ve dairenin arsa payı dahil toplam yapı değeri 301.587,699 TL olarak belirlenmiştir.
Adresi : Dükkanönü Mahallesi, Emek Caddesi, Babiroğlu Apt. A-B Blok No: 6 Kat: 4 Daire :20 Pamukkale/Denizli
Yüzölçümü : 770 m2
Arsa Payı : 4/128
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 301.587,82 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 19/09/2019 günü 14:35 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 14/10/2019 günü 14:35 - 14:40 arası
Satış Yeri : Pamukkale Belediyesi Mezat Salonu - Hatipoğlu Mah. Atatürk Cad. 1070 Sok. No:1 Kat:4 PAMUKKALE / DENİZLİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/5760 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.31/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR