DENİZLİ 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Denizli/Pamukkale'de 104 m2 daire icradan satılıktır

DENİZLİ 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00890100
Şehir : Denizli / Pamukkale
Semt-Mahalle : HACIKAPLANLAR MAH. / İSTİKLAL
: 104
Bina Yaşı : 2
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Yayınlandığı Gazeteler

HOROZ 06.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/4710 Esas
Muhammen Bedeli
:
125,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.01.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
29.01.2019 10:30
Satış Yeri
:
Pamukkale Belediyesi Mezat Salonu - Hatipoğlu Mah. Atatürk Cad. 1070 Sok. No:1 Kat:4 PAMUKKALE / DENİZLİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DENİZLİ 4. İCRA DAİRESİ
2016/4710 ESAS
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli İl, Pamukkale İlçe, 302 Ada, 2 Parsel, YORGANBATTI Mahalle/Köy, 3 Nolu Bağımsız Bölüm 18/04/2017 kıymet takdir tarihli bilirkişi raporuna göre; 3 nolu bağımsız bölüm sayılı mesken nitelikli taşınmaz, betonarme bina olup apartman dış kapısı demir kapılı merdiven korkulukları ile balkon korkulukları demir merdiven kaplamaları mermer olarak yapılmıştır. Merdiven boşluğunun tamamı sıvalı, sıva üzeri plastik renkli badana yapılmıştır. Apartmanda her katta üç adet daire vardır. Binada asansör olmayıp ferdi ısınma sistemli doğalgaz kombili kalorifer vardır. Bina, iki yıllık bina olup zemin ve bodrum katta toplam 104,00 m2 brüt alanlıdır. Daire apartman merdiven çıkışına göre sağda kalmaktadır. Dairenin zemin katında salon, mutfak, Ib vc antre, bodrum katında üç oda, bir banyo vardır. Salon ve odaların döşeme kaplaması lamine parke, duvar ve tavanları alçı sıva üzeri saten boyalıdır. Mutfak seramik kaplama, duvar ve tavanları alçı sıva üzeri saten boya yapılmıştır. Lb vc banyo döşeme ve duvarları seramik kaplama yapılmıştır. Daire giriş kapısı çelik kapılıdır. Dış cephe doğramaları beyaz PVC doğrama, iç doğramaları ahşap üzeri boya yapılmıştır. Dairede zemin katta bir adet balkonu vardır. Taşınmaz, bulunduğu yer itibariyle Aydem, PTT ve Belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Taşınmazla ilgili diğer bilgiler dosyadaki tapu kaydı ile bilirkişi raporunda mevcuttur.
Adresi : Hacıkaplanlar Mah. 736/1 Sk. Hakkı Apt. No:3, Zemin Kat, D:3 Pamukkale/Denizli
Yüzölçümü : 238,00 m2 (Satışı yapılacak olan 3 nolu bağımsız bölüm 104,00 m2 brüt alanlıdır.)
Arsa Payı : 104
İmar Durumu : Bilirkişi raporuna göre; Pamukkale Belediyesi uygulama imar planına göre imar parseli konumunda olup imar durumuna göre ticari alanda kalmaktadır. İmar durumuna göre iki kat yapı izni verilmektedir. Hali hazırda taşınmaz, parsel içinde ruhsatlı iki katlı yapı vardır.
Kıymeti : 125.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 03/01/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 29/01/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Pamukkale Belediyesi Mezat Salonu - Hatipoğlu Mah. Atatürk Cad. 1070 Sok. No:1 Kat:4 PAMUKKALE / DENİZLİ
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İcra ve İflas Kanunu Madde 127 – (Değişik madde :02/07/2012-6352 S.K./30.md.)İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/4710 Esas sayılı dosya numarasıyla Müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR