DENİZLİ 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Denizli Pamukkale'de 100 m² daire icradan satılıktır

DENİZLİ 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01091551
Şehir : Denizli / Pamukkale
Semt-Mahalle : İSTİKLAL MAH. / İSTİKLAL
Oda Sayısı : 2+1
: 100
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ OLAY 28.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/131 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.01.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
27.02.2020 10:00
Satış Yeri
:
Pamukkale Belediyesi Mezat Salonu - Hatipoğlu Mah. Atatürk Cad. 1070 Sok. No:1 Kat:4 PAMUKKALE / DENİZLİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. DENİZLİ
4. İCRA DAİRESİ

2019/131 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli İl, Pamukkale İlçe, 4549 Ada, 24 Parsel, İSTİKLAL Mahalle/Köy, 10 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz Denizli ili,Pamukkale İlçesi,İstiklal mah. , 17L-IIpafta ,4549 ada 24 parselde kayıtlı 458,00 m2 alanlıtaşınmaz üzerinde bodrum + zemin + 2 normal katlı betonarme bina bulunmaktadır. Bina III. Sınıf B Grubu yapılara girmekte olup 5 yıllıktır. Bina anagiriş kapısı aliminyum doğ.lı bina merdivenlerimermer kaplamalı , merdiven boşluğu duvar ve tavanı alçı sıvalı badanalıdır. Bina asansörsüzdür. Bina üzeri çatılıdır.
Satışa konu taşınmaz ise bodrumkattadır. Mesken giriş kapısı çelik kapıdır. Daire 100,00 m2 net (106,50 M2 brüt) alanlıdır. Daire ; giriş- koridor, mutfak ,1 salon, 2 oda , 1 wc. , 1 banyoşeklindedir. Daire içi kapılar ahşap doğ.lı lake kaplamalıdır. Daire duvar ve tavanı alçı sıvalı , asma tavanlı spot aydınlatmalı ve badanalıdır. Dairede ısıtma bireysel doğalgaz kombilidir.Mutfakta tezgah werzalit dolaplar MDF. Doğ.lıdır.Dış kapı ve pencereler plastik PVC. Doğ.lıdır.Girişte MDF. Doğ.lı vestiyer vardır. ZeminGiriş- koridor- mutfak- banyo- wc. deseramik , odalar ve salonda laminant parke kaplamalıdır.Banyoda duş teknesi , duşakabin , wc. , lavabo vardır.
Bulunduğu mevkii olarak taşınmazİstiklal Mah. De 1158 sokağa cephelidir.İnönü Caddesine , İstiklal Caddesine , İstiklal Camiine , İstiklal Aile Sağlığı Merkezine , Merkez Ortaokuluna , İstiklal Fıtnat- Ahmet Engin İlkokuluna yakın konumdadır. Konum itibariyle tümbelediye hizmetlerinden TEK,PTT hizmetlerindenyararlanmaktadır.Ulaşımı toplu taşıma araçlarıile kolaydır.Taşınmazın etrafıeski mesken mahel olmasına rağmen binalar hayli yenilenmiştir.Taşınmazın ayrıntılı özellikleri dosyamızdaki mevcut bilirkişi raporundadır
Adresi : İstiklal Mah. ,1158 Sokak ,No=18 , ŞerefApt. , No=9, Bodrum Kat, Daire =10 Pamukkale / DENİZLİ
Yüzölçümü : 458 m2
Arsa Payı : 46/458
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %0
Kaydındaki Şerhler : Kayıtlardaki gibi
1. Satış Günü : 15/01/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 27/02/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Pamukkale Belediyesi Mezat Salonu - Hatipoğlu Mah. Atatürk Cad. 1070 Sok. No:1 Kat:4 PAMUKKALE / DENİZLİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/131 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR