DENİZLİ 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Denizli/Merkezefendi'de 6+1 dubleks daire icradan satılıktır

DENİZLİ 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01095111
Şehir : Denizli / Merkezefendi
Semt-Mahalle : GERZELE MAH. / ADALET
Oda Sayısı : 6+1
: 380
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 04.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/6699 Esas
Muhammen Bedeli
:
1,000,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.01.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
03.02.2020 14:00
Satış Yeri
:
Merkezefendi Belediyesi Mezat Salonu - Adalet Mah. Kazım Karabekir Cad. No:23 MERKEZEFENDİ / DENİZLİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DENİZLİ
5. İCRA DAİRESİ

2019/6699 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
TAPU KAYDI : Merkezefendi İlçesi, Yeşilköy Mahallesi 214 ada, 10 parselde kayıtlı 479,00 m² miktarlı taşınmazda 4.kat+çatı katta 8/32 arsa paylı 5 bağımsız bölüm (dubleks) mesken
İmar Durumu :Merkezefendi Belediyesi 1/1000 ölçekli e-imar planında konut alanında bitişik nizam, kat adedi 5 kat, ön bahçe mesafesi 5 m, taks-kaks= 0.30/1.50, taşınmaz üzerinde Bodrum+Zemin+4+çatı katlı bina mevcuttur.
ADRESİ : Yeşilköymahallesi 544 Sokak Karabay-Avcı Apt, No:16 Merkezefendi / DENİZLİ
Özellikleri : Yeşilköy Mahallesi 214 Ada, 10 parselinde kayıtlı 4. kat+çatı katta 5 bağımsız bölüm dubleks mesken 4.katta geniş salon, köşede mutfak 3 oda, 1 genel banyo, 1 ebeveyn banyo, bir misafir banyosu ve balkonlarla 08/06/2007 tarihli 358 numaralı yapı ruhsatında 4. kat bölümü 224 m² olduğu, iç merdivenle çıkılan çatı katta ruhsatta 23,50 m² olarak ruhsatlı 247,50 m² olduğu, ancak çatı kat kısmı çatı yükseltilmiş, ortada geniş salon, köşede mutfak 2küçük oda, bir çok büyük ebeveyn yatak odası bu oda içinde e.banyosu ve giyinme bölümü mevcut ,ayrıca köşelerde 2 adet geniş teras bölümleri mevcut, kapalı alanı yaklaşık 100 m² fazlalaşmış, ayrıca her iki köşede 35 m² teras bölümleri mevcuttur. Fiili duruma göre dubleks mesken olarak 224+23,50+100= 347,50 m² olmuş üstü çatı örtülü teraslarla birlikte yaklaşık 380,00 m² olmuştur.
Çatı altı kısmen eğimli ve şekilli haldedir. Zeminler kısmen mermer, ıslak yerler seramik, banyo tuvaletler duvarları seramik kaplı, odalar laminat parke kaplı, tüm duvarları alçı sıvalı tavanlarda eğimli asma tavan mevcut, her iki katta da tavanlardaki spot ve lambalar ve duvarlardaki elektrik üst montajları yapılmamış haldedir. İç kapılar ahşap kapı dış doğramalar desenli pvc giriş çelik kapı, merdiveni mermer basamaklı, bina asansörlü olup, doğalgazı kombili kaloriferlidir. Terasın birine ( batıdakinde) barbekü (şömine) yapılmıştır.
Çatı kat ve 4.kat içinde ac eksiklikleri mevcut, yatak odalarında yatakların montajı yarım kalmış, dolaplarda da kısmen eksiklikler mevcuttur. Çatı katta kombi takılı olduğu, 2 oda tavanına çatıdan sular sızmış olduğu, yaklaşı 4-5 yıldır bu halde beklediği,içi tozlanmış olduğu belirlenmiştir. Binanın alt katlarında oturulduğu bu daire mahkemelik olduğu ve çatı kat yükseltilince Daireye İskan Ruhtası alınamadığı belirtilmiştir. İmar Barışından yapı kayıt belgesi (imar affı ruhsatı) alınıp alınmadığı belirlenememiştir. İçi natamam olup, içinde oturan yoktur. Daire yaklaşık % 96-97 oranında tamamlanmıştır.
Bina Yeşilköy bölgesinde, düzenli yeni ve lüks yapılaşmanın yoğun olduğu bölgede ulaşım güzergahlarına yakın olup, tüm belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Yakın çevresinde Hakkı Dereköylü Güzel Sanatlar Lisesi, Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, Osman Özgür İlkokulu bulunmaktadır. Taşınmaz Denizli'nih en değerli mevkilerinden, son 10 yılda hızla gelişmiş bir mevkidedir. Yanında otopark alanı ve yeşil alan parkı mevcuttur.
Taşınmaz Çevresi tercih edilen Denizli'nin lüks konut yerleşim alanlarıdır.
Şehir merkezine yaklaşık 4-5 km mesafededir. elektrik -telefon-doğalgaz kanalizasyon ve belediye tüm altyapı hizmetleri mevcuttur.
Riskli alan olarak ilan edilen alanda olmadığı, Lüks ve 1.sınıf olmayıp, ancak kaliteli yapılmıştır. Camiye çok yakın, parka yakındır.
Yüzölçümü : 479 m2
Arsa Payı : 8/32
Kıymeti : 1.000.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 07/01/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 03/02/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Merkezefendi Belediyesi Mezat Salonu - Adalet Mah. Kazım Karabekir Cad. No:23 MERKEZEFENDİ / DENİZLİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/6699 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR