DENİZLİ 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Denizli Merkezefendi'de 3 katlı konut ve müştemilatları icradan satılıktır

DENİZLİ 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01117096
Şehir : Denizli / Merkezefendi
Semt-Mahalle : MERKEZ EFENDI MAH. / SARAYLAR
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 17.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/20 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
2,780,497 TL
Birinci Satış Günü
:
06.03.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
03.04.2020 11:00
Satış Yeri
:
Denizli Adliye zemin kat Hukuk Mahkemeleri vezne tarafında 2 nolu oda yanı

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DENİZLİ
2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/20 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli İli, Merkezefendi İlçesi, Sırakapılar mh. 5569 Ada, 3 Parsel sayılı tapu kaydında taşınmazın ana niteliği arsadır, ancak üzerinde bilirkişi raporunda A ile gösterilen bodrum+zemin+1 normal kat+çatı kattan ibaret, kiremit örtülü çatısı olan konut binası ile binanın arka tarafına sonradan inşa edilen 1 katlı 2 adet müştemilat binası ile B ile gösterilen temeli atılmış, kolon betonları dökülmüş yapı bulunmaktadır.2 adet müştemilat binası 17 ve 37 M2, beton tabliyeli,üzeri ahşap doğrama kiremit örtülüdür. B ile gösterilen inşaat 1994 yılında ruhsatsız ve kaçak olarak temeli atılmış,kolon betonları dökülmüş ancak beton mukavemeti kaybolmuş,ekonomik değeri yoktur.A ile gösterilen bodrum kat:zemin kat dairenin salonunun altı 30 M2 kısmi bodrum yapılmıştır. Duvarları ve tavanı sıvasız, müştemilat olarak kullanılmaktadır, zemin ve 1.kat144 M2'er net alanlı,giriş-koridor, 1 salon, 3 oda, mutfak, banyo+wc ve 2 adet balkonu vardır, koridor laminant parke,odalar ahşap rabıta, ıslak zeminler seramik, mutfak tezgahı granit,dolaplar mdf, banyo duşa kabinlidir. Çatı kat: 120 M2 alanlı giriş+1 salon+2 oda, mutfak, banyo+wc ve 1 adet teras vardır,iç mekan özellikleri zemin ve 1.kat ile aynıdır. Isıtma bireysel doğalgaz kombilidir. Binanın giriş kapısı ferforje demir doğrama,mesken giriş kapıları çelik,iç kapılar amerikan panel, pencereler ve balkon kapıları pvc doğramaçift camlıdır.Alt yapı hizmetleri tam, ulaşımı kolay,özel okul ve kreşlere yakındır.
Adresi : Merkezefendi mh.1736/7sk. No. 18 Merkezefendi Denizli
Yüzölçümü : 3.421,15 m2
İmar Durumu : İnşaat nizamı: bağ-bahçe alan,katadedi ve yüksekliği: H:6,50 mt, derinliği:kroki,ön ve komşu mes:5,00 mt
Kıymeti : 2.780.497,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : --
1. Satış Günü : 06/03/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 03/04/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Denizli Adliye zemin kat Hukuk Mahkemeleri vezne tarafında 2 nolu oda yanı
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri gerekir. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri gerekir, aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen süre içinde ödenmezse İİY.nın 133.md.gr.ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve
kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme gerek kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve içeriğini kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/20 Satış sayılı dosya numarasıyla memurluğumuza başvurmaları, ayrıcatebligatyapılamayan ilgililere ve taraflara İİK.nun127.maddesine göretebliğ yerine geçmek üzere ilan olunur.14/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR