DENİZLİ 1. İCRA DAİRESİ

Denizli/Merkezefendi'de 3+1 daire icradan satılıktır

DENİZLİ 1. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01025087
Şehir : Denizli / Merkezefendi
Semt-Mahalle : GÜMÜŞÇAY MAH. / GÜMÜŞLER
Oda Sayısı : 3+1
: 110
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ OLAY 12.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/561
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.09.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
30.09.2019 10:00
Satış Yeri
:
Adalet Mahallesi , Kazım Karabekir Caddesi No:23( Merkezefendi Belediyesi Mali İşler Müdürlüğü Mezat Yeri ) Denizli

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DENİZLİ
1. İCRA DAİRESİ
2019/561 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz tapuda ,Denizli İli Merkezefendi İlçesi, Gümüşçay Mahallesi , Cinkaya Tepesi Mevki , 252 ada 10 parselde kayıtlı 256 m2 yüzölçümlü , 3 katlı betonarme bina vasıflı taşınmazın 1. kat , 2 nolu bağımsız bölümünde kayıtlı meskendir. Bağımsız bölümün içinde bulunduğu ana yapı ; Bodrum kat +zemin kat+1normal katlı betonarme binadan oluşmaktadır. Apartman giriş kapısı alüminyum doğramalı , merdivenleri mermer kaplamalı , merdiven korkulukları alüminyum doğramalıdır. Her katta tek daire vardır. Binada bodrum kat ortak alan olup , zemin katta 1 nolu bağımsız bölüm, 1. katta 2 nolu bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina 5-6 yıllıktır. Asansör yoktur. Bina III. sınıf A grubu yapılara girmektedir. Satışa konu 2 nolu bağımsız bölüm, net 110,00 m2'dir.Isıtma bireysel doğalgaz kombilidir. Daire, 3 oda , 1 salon , mutfak , banyo , wc ,antre , 2 adet balkondan oluşmaktadır. Islak zeminler olan banyo ve wc'de zemin seramik kaplamadır. Banyoda duş teknesi -duşakabin , ayaklı lavabo ve havlu dolabı vardır. Salon, mutfak , koridor ve odalarda zemin laminant parke kaplamalıdır. Duvarlar alçı sıvalı ve badanalı , tavan , asma tavanlı spot aydınlatmalıdır. Daire giriş kapısı çelik , dış cephe kapı ve pencereleri pvc doğrama, iç kapılar ahşap doğramalı lake kaplamalıdır. Mutfakta tezgah mermerit , dolaplar mdf hazır dolaptır. Koridor-girişte mdf doğramalı vestiyer dolabı vardır. Taşınmazın içinde bulunduğu bina için ; 26/04/2012 tarih ve 970/01 sayılı yapı ruhsatı ve 11/07/2013 tarih 1054/38 sayılı yapı kullanım izin belgesi alınmıştır. Bulunduğu mevki olarak taşınmaz, Gümüşler Bulvarına , Albayrak Meydanına , Denizli Atlı Spor Sahasına , Denizli Adliyesine , Adalet Parkına , Halk Pazarına , Tüik , Tapu Kadastro Bölge Müdürlüğüne yakın konumdadır.
Adresi : Gültepe Mahallesi 4801Sokak No: 22 Kat:1 Daire:2Merkezefendi / Denizli
Yüzölçümü : 110 m2
Arsa Payı : 1/2
İmar Durumu :Merkezefendi Uygulama İmar Planı dahilinde : Konut alanında , ayrık nizamda , kat adedi =2 , TAKS/KAKS/E=0,40/0,80/0,80, ön bahçe mesafesi =5,00 metre , yan bahçe çekme mesafesi =3,00 metredir.
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 05/09/2019 günü 10:10 - 10:15 arası
2. Satış Günü : 30/09/2019 günü 10:10 - 10:15 arası
Satış Yeri : Adalet Mahallesi , Kazım Karabekir Caddesi No:23( Merkezefendi Belediyesi Mali İşler Müdürlüğü Mezat Yeri ) Denizli
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/561 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR