DENİZLİ 1. İCRA DAİRESİ

Denizli Merkezefendi'de 200 m² dubleks mesken icradan satılıktır

DENİZLİ 1. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01091567
Şehir : Denizli / Merkezefendi
Semt-Mahalle : GÜMÜŞÇAY MAH. / GÜMÜŞLER
Oda Sayısı : 5+1
: 200
Banyo Sayısı : 2
Binadaki Kat Sayısı : 3
Yayınlandığı Gazeteler

HİZMET 28.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/6292 ESAS
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.01.2020 14:30
İkinci Satış Günü
:
19.02.2020 14:30
Satış Yeri
:
Merkezefendi Belediyesi Mezat Salonu - Adalet Mah. Kazım Karabekir Cad. No:23 MERKEZEFENDİ / DENİZLİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DENİZLİ
1. İCRA DAİRESİ
2019/6292 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN HALİHAZIR DURUMU; Denizli ili, Merkezefendi İlçesi ,Gümüşçaymah. ,Cinkaya Mevkii, 6/1 Pafta, 591ada, 1 parselde kayıtlı 9127,00m2 alanlı arsa vasıflı taşınmaz üzerinde; 20 blok halinde yapılmış her biri ikiz blok olan 40 mesken vardır.Onur Evler Sitesidir.Sitede binalar dışında kalan alan bahçe ve ortak yürüme alanları olarak düzenlenmiştir.
Kıymet takdirine konu B1 Blok 1 nolu mesken ;Bodrum + zemin + 1 normal kat+ çatı arası katlı olarak yapılmıştır.Çatı arası kat proje dışıdır.Çatı arası kat35,45 m2 NET ( 65,45 m2brüt , terasla birlikte ) alanlıdır.Bodrum kat projesinde ;49,54 m2 NET (54,99 m2 brüt ) , Zemin kat ; 54,82 m2 NET ( 73,19 m2 brüt ) ,1. Normal kat ; 60,19 m2 NET (77,73 m2 brüt ) alanlıdır. Proje dışı yerinde yapılan çatı arası katla birlikte mesken TOPLAMDA ;200,00 m2 NET ( 271,36 m2 brüt ) alanlıdır.
Bina dışı sıvalı- badanasızdır. Balkonlar ve terasta zemin kaplaması yapılmamıştır. Balkon korkulukları demir doğ.lıdır.Isıtma sobalıdır.Dış cephe kapı ve pencereleri plastik doğ.lıdır. Bina üzeri ahşap çatılı- kiremit örtülüdür.
Bodrum kat mevcutta iki oda şeklindedir.Lakin içi işlenmemiş olup zemin beton duvarlar sıvalı- badanasızdır. Kapıları yoktur.
Zemin kat mesken girişinin olduğu kattır. Mesken giriş kapısıçelik kapıdır.Zemin katta ;iki kademeli salon, 1 mutfak , wc.+ lavabo ,giriş, 1 balkonvardır. Mutfakta zemin seramik , giriş ve salon laminant parke kaplamalıdır.Duvarlar ve tavan alçı sıvalı- badanalıdır. Wc. de zemin ve duvarlar seramik kaplamalıdır. Girişteki vestiyer MDF. Doğ.lıdır. Mutfakta tezgah werzalit dolaplar MDF. Doğ.lıdır.
1.Katta ; 3 oda , 2 balkon , 1 banyo vardır.Banyoda zemin ve duvarlar seramik kaplamalıdır. Duş teknesi- duşakabin , ayaklı lavabo , klozet vardır.Odalarda zemin laminant parke kaplamalıdır Çatı arası kat proje dışı yapılmış olup 2 oda , 1 banyo , 1 teras şeklindedir. Lakin zemin kaplamalrı yoktur, kapılar yoktur, duvarlar kaba sıvalı haldedir.Terasta zemin kaplaması yoktur. Teras üzeri çatılı- örtülüdür.
Bulunduğu mevkii olarak taşınmaz; Gültepe Mah. De 4106 sokak ? 4101 sokak- Çiğdem Caddesine cepheli Onur Evler Sitesi içindedir. Hacı Salih Kabaklıoğlu Camii , Gültepe İmam Hatip Ortaokuluna , Denizli Anadolu İmam Hatip Lisesine ,Merkezefendi Hükümet Konağına yakın konumdadır. Konum itibariyle tüm belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.Ulaşımı her türlü vasıtayla rahattır. TEK,PTT hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Adresi : Merkezefendi / DENİZLİ Yüzölçümü : 200 m2
Arsa Payı : 1/40
İmar Durumu :Merkezefendi İlçesi Uygulama İmar planında;Konut alanında, ayrıknizamlı, 2 kat müsadeli, TAKS/ KAKS/ E = 0,40/0,80/0,80, Ön bahçe çekme mesafesi = 5,00 m. , yan bahçe çekme mesafesi = 3,00 m. dir.**Taşınmaz üzerinde yapılan binalar imar durum belgesine uygun olarak yapılmıştır.
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : ipotek ve haciz şerhleri mevcut olup tapu kaydı gibidir
1. Satış Günü : 24/01/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 19/02/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Merkezefendi Belediyesi Mezat Salonu - Adalet Mah. Kazım Karabekir Cad. No:23 MERKEZEFENDİ / DENİZLİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5-Artırma ile yapılan satışlarda, mülkiyet ihale ile alıcıya geçtiğinden, bu andan itibaren mal fiilen teslim edilmemiş olsa dahi, malın nef'i ve hasar da alıcıya ait olacağından.Alıcı tarafından talep edilmesi ve masrafların yatırılması halinde muhfaza tedbirlerinin alınmasına
6-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/6292 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR