DENİZLİ 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Denizli/Merkezefendi'de 149 m2 natamam daire icradan satılıktır

DENİZLİ 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01070183
Şehir : Denizli / Merkezefendi
Semt-Mahalle : GERZELE MAH. / ADALET
Oda Sayısı : 3+1
: 149
Banyo Sayısı : 2
Bina Yaşı : 11-15 Arası
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Boş
Yayınlandığı Gazeteler

HİZMET 19.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/5367 Esas
Muhammen Bedeli
:
350,000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.12.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
20.01.2020 10:00
Satış Yeri
:
Merkezefendi Belediyesi Mezat Salonu - Adalet Mah. Kazım Karabekir Cad. No:23 MERKEZEFENDİ / DENİZLİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DENİZLİ
9. İCRA DAİRESİ
2019/5367 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli İli, Merkezefendi İlçesi, Yeşilköy mahallesi, Gerzele mevkii, 213 Ada, 1 Parselde kayıtlı, 2792 m2 alanlı arsa üzerinde altı katlı üç bloklu karkas betonarme binada, B Blok, 3.kat, 7 Nolu Bağımsız Bölüm mesken.Taşınmazın bulunduğu Yeşilada sitesinde A, B, C blok olmak üzere üç blok mevcut olup, ihalesi yapılacak taşınmaz B blokta bulunmaktadır. B blok bodrum kat+zemin kat+4 normal kattan oluşmakta olup her katta iki daire olmak üzere 10 bağımsız bölümden oluşmaktadır. Sitede bahçe düzenlemesi ve kilittaşlı otopark alanları mevcuttur. B blok binasının apartman giriş kapısı demir doğramalı, merdivenleri mermer kaplamalı, merdiven korkulukları demir doğramalıdır. Bina 2007'de bitmiş olup 12 yıllık binadır.Bina asansörlüdür. 30/01/2002 tarihinde yapı ruhsatı alınmıştır.Satışı yapılacak 7 nolu bağımsız bölüm mesken, 149,51 m2 net alanlıdır. Dairede kalorifer sistemi alt yapısı yapılmış elektrik ve su alt yapısı döşenmiştir.Isıtma, bireysel doğalgaz kombilidir. Mesken giriş kapısına kadar borular ve tesisat gelmiştir.Daire, 3 oda, 1 salon, 1 mutfak, genel banyo, wc, antre, ebeveyn banyosu, 2 balkondan oluşmaktadır.Dairede zemin kaplamaları yapılmamıştır.Salon-odalar-koridor-kısmen mutfak duvarlarında alçı sıva yapılmıştır.Daire giriş kapısı çelik kapı, dış cephe kapı ve pencereleri PVC doğramalıdır. Mesken içi kapılar ve kasaları takılmamıştır. Mutfakta tezgah ve dolaplar yapılmamıştır. Genel banyoda ve ebeveyn banyosunda hiçbir imalat (duş teknesi, duşakabin, alafranga wc, hilton lavabo) yapılmamıştır. Banyolar ve wc de zemin ve duvar kaplamaları yapılmamıştır.Salon balkonuna barbekü yapılmıştır. Konum itibariyle belediye, TEK, PTT hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Adresi : Gerzele mah.544 Sokak, No:3/B Yeşilada sitesi, B Blok, Kat:3, Daire:7 Merkezefendi/Denizli
Yüzölçümü : Arsası 2.792,00 m2
Arsa Payı : 2/60
İmar Durumu : Uygulama imar planı dahilinde, konut alanında, ayrık nizamda, 5 kat, bina yüksekliği:imar yönetmeliği 16.madde 11.bendi, ön bahçe mesafesi:5 m., yan bahçe mesafesi:4,00 m. Taks/Kaks:0,30/1,50, bina derinliği:imar yön.28.bendi olarak belirlenmiştir.
Kıymeti : 350.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 18/12/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 20/01/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Merkezefendi Belediyesi Mezat Salonu - Adalet Mah. Kazım Karabekir Cad. No:23 MERKEZEFENDİ / DENİZLİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/5367 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR