BULDAN SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Denizli Buldan'da 4 adet kargir ev mahkemeden satılıktır

BULDAN SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01049322
Şehir : Denizli / Buldan
Semt-Mahalle : ÇAYBAŞI MAH. / BULDAN
Yayınlandığı Gazeteler

HİZMET 11.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/26 Satış
Muhammen Bedeli
:
333,772 TL
Birinci Satış Günü
:
23.10.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
19.11.2019 14:00
Satış Yeri
:
Buldan Hükümet Binası Giriş Kapısı Önü

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BULDAN
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/26 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli, Buldan Çaybaşı Mh, 677 Ada, 6 Parsel, Tapu kaydında 2 ahşap ev ve ahşap ahır ve bağ olarak görülmekte olup, taşınmaz içerisinde 4 adet yığma kargir yapı ve eklentileri bulunmaktadır. ilçe merkezine 1500 metre uzaklıktadır. Taşınmaz iskan dışı alanda kalmaktadır. Parsele plansız alanlar yönetmeliğine göre parsele ayrık nizam 2 katlı yapı yapılabilmektedir. düzgün bir geometriye sahip olmayan taşınmazın içerisinde yapılar dağınık vaziyettedir. 1. yapı tek katlı biriket duvarlı yığma kargir yapının yan ve ön cepheleri sıvalı ve badana boyalıdır. Pencereleri PVC olan yapının giriş kapısı demirdir. 63 m" alana sahip yapı kullanılmamaktadır. 2. yapı iki katlı yığma yapının eklentisi tek katlıdır. Dışı kısmen sıvalı yapının çatısı kiremit kaplıdır. 60m² oturum alanına sahiptir. pencereleri ahşap ve demir korkuluklu olan yapının elektirik ve suyu mevcuttur. eklentileri 80 m² alana sahiptir. 3. yapı tek katlı terkedilmiş harap vaziyette olup ekonomik değeri yoktur. 4.yapı tek katlı yığma kargir evin dışı sıvalı ve badana boyalıdır. Pencereleri pvc ve ahşap olan evin giriş kapısı demirdir. çatısı kiremit kaplı elektirik ve suyu mevcuttur. sobalı olan 67 m²alana sahip yapı halen mesken olarak kullanılmaktadır. yapının bitişiğinde tuğla duvarlı 12m²'lik eklenti vardır. Taşınmaz killi-tınlı toprak yapısında %3-8 eğimli tapu kayıtlarında 2 ahşap ev ahşap ahır ve bağ vasfında sulu tarım arazidiri. taşınmaz içerisinde muhtelif yaş ve cinslerde meyve ağaçları vardır.
Yüzölçümü : 5.716 m2
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 333.772,00 TLKDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 23/10/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 19/11/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Buldan Hükümet Binası Giriş Kapısı Önü
Satış şartları :
1-İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. 1.artırmanın 20 gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. 1.artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda 1. artırmadan sonraki 5. günden, 2. artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin %20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde 10 günü geçmemek üzere süre verilebilir. DV, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile 15 gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İİK'nin 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/26 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR