DENİZLİ 3. İCRA DAİRESİ

Denizli/Bereketler'de 143 m2 daire icradan satılıktır

DENİZLİ 3. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01062668
Şehir : Denizli / Merkezefendi
Semt-Mahalle : BEREKETLER MAH. / ADALET
Oda Sayısı : 3+1
: 143
Banyo Sayısı : 1
Isıtma : Doğalgaz Sobası
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 07.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/405 Esas
Muhammen Bedeli
:
350,000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.11.2019 09:30
İkinci Satış Günü
:
20.12.2019 09:30
Satış Yeri
:
Merkezefendi Belediyesi mezat salonu - adalet mah. kazım karabekir cad. no:23 Merkezefendi / Denizli

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DENİZLİ
3. İCRA DAİRESİ
2018/405 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli İli, Merkezefendi İlçesi, Bereketler mahallesi, Armutluk Mevkii, 268 Ada, 4 Parsel,C Blok 1.Kat Bağımsız bölüm no:4'de kayıtlı taşınmaz üzerinde üç blok halinde yapılmış Şenkent Sitesi isimli site olup sitede binalar altışar katlı otuz meskenli betonarme binalardır. C Blok ; bodrum kat + zemin kat + 4 normal katlıdır.Bodrum katta ortak alanlar zemin katta ve diğer normal katlarda her katta iki adet mesken vardır. Binanın içi dışı sıvalı apt. giriş kapısı ve merdiven korkulukları demir doğ.lı ,merdivenler mermer kaplamalıdır.Bina asansörlü üzeri çatılıdır. 4 B.B. nolu mesken;143,25 m² net alanlıdır. (161,65 m² brüt alanlıdır. ) Dış cephe kapı ve pencereleri plastik PVC. Doğ.lıdır. Meskende giriş kapısı çelik kapılı , mesken içi kapılar Amerikan kapıdır. 3 oda, 1 salon, 1 mutfak, 1 banyo, 1 wc., koridor ve 3 adet balkondan oluşmaktadır.Zemin koridor- mutfak, salon ve odalarda çakma geçmeli ahşap rabıtalıdır. Duvarlar ve tavan alçı sıvalı badanalı, kartonpiyerlidir. Isıtma merkezi sistem doğalgaz kombilidir. Ocak ve şohben için ayrıca abonelik yoktur.Mutfakta tezgah granitdolaplar MDF. Doğ.lıdır. Banyoda jakuzi, duşakabin , Hilton lavabo ve alafaranga wc. vardır. Vestiyer dolabı, yatak odası sabit yüklük dolabı ve çocuk odası dolabı MDF. Doğ.lıdır. Banyoda ve wc. de zemin seramik kaplamalı duvarlar fayanstır. Mutfak ve salon balkonu olan ön balkon cam balkonla kapatılmıştır. Taşınmaz üzerindeki bina için 11/11/1997 tarih 065-sayılı ilk inşaat ruhsatı, 23/06/1998 tarihli 065- sayılı ilave kayıt yapı ruhsatı ve 18/12/2003 tarih 037- sayılı yapı kullanım izni belgesi alınmıştır. Bulunduğu mevkii olarak taşınmazın içinde bulunduğu Şenkent Sitesi C blok Adalat Mah. De Vatan Caddesine cephelidir.Orhangazi Caddesine, Mevlana Caddesi ve Mevlana Camiine , Somuncubaba Camiine , Pazartesi ve Cuma Halk Pazarına, Adalet İlkokuluna , Ahmet Yesevi İmam Hatip Lisesine yakın konumdadır. Ulaşımı her türlü vasıtayla çok kolaydır. Merkezefendi Belediyesinin tüm hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Adresi : Adalet Mah. , Vatan Caddesi, Şenkent Sitesi, C Blok, No=53, Kat=1, Daire =4, Merkezefendi / Denizli
Yüzölçümü : 1.721 m²
Arsa Payı : 27/810
İmar Durumu : Merkezefendi İlçesi Uygulama İmar planı dahilinde;Konut alanında, ayrık inşaat nizamlı, 5 kat müsadeli, TAKS/KAKS/E=0,35/1,75/1,75 , Ön bahçe mesafesi = 5,00 m. , komşu mesafeler 4,00 m. Şeklindedir.Taşınmaz üzerinde mevcut binalar vardır ve imar planına uygun yapılaşmıştır.
Kıymeti : 350.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 22/11/2019 günü 09:30 - 09:35 arası
2. Satış Günü : 20/12/2019 günü 09:30 - 09:35 arası
Satış Yeri : Merkezefendi Belediyesi mezat salonu - adalet mah. kazım karabekir cad. no:23 Merkezefendi / Denizli
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/405 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR