ACIPAYAM İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Denizli Acıpayam'da kargir ev (1/2 hisse), ahır ve tarla icradan satılıktır (çoklu satış)

ACIPAYAM İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01137427
Şehir : Denizli / Acıpayam
Semt-Mahalle : YUKARI MAH. / ACIPAYAM
: 2301
Yayınlandığı Gazeteler

ACIPAYAM POSTASI 25.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/443 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
127,500 TL
Birinci Satış Günü
:
17.04.2020 14:30
İkinci Satış Günü
:
15.05.2020 14:30
Satış Yeri
:
Bilgi İşlem Odası - Adalet Sarayı Zemin Kat ACIPAYAM / DENİZLİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ACIPAYAM
İCRA DAİRESİ
2019/443 TLMT.
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli İl, Acıpayam İlçe, 141 Ada, 518 Parsel, AŞAĞI Mahalle/Köy, GEDİKLİ CİVARI Mevkii, Dosyadan alınan bilirkişi raporuna göre:
Imar Durumu: Acıpayam Belediyesi, İmar İşleri Müdürlüğünün 04.09.2019 tarih, 4117 sayılı yazsısından; İamar Alanı içerisinde olmadığından İmar Durum Belgesi bulunmadığı belirtilmiştir.
Taşınmazın Durumu ve Parasal Değerlemesi: Acıpayam İlçesi, Aşağı Mahlle?de gecekondu tarzı yapılaşma olan bir mahaldedir. Konut olarak kullandığı evin yarısı başka arazide kalmaktadır. Alt yapı, yönünden elektrik, su, yol, PTT hizmetleri vardır. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Parsel içinde, tek katlı yığma kargir ev ve bir katlı ahır binası vardır
Tek Katlı Ev: Parsel içinde davalının kullandığı, yığma kargir bir evdir. Evin ½ si başka parselde kalmaktadır.Binalar taş temel üzerine yığma kargir tarzda yapılmış binalardır. İçerde dolap ve kapılar ahşaptan, dış cephe doğramaları Pvc dir. Çatı örtüsü ahşaptır. Çatı örtüsü kiremit örtüdür. Binalar sobalıdır. Bina 30-40 yıllıktır. Yaklaşık 110,00m2 dir.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığının yayınlamış olduğu Yapı Sınıflarına göre birim fiyat ve inşaat sınıflarını belirtir tebliğine göre bu yapı II-B grubu yapı sınıfına girmektedir.
Ahır Binası: Parsel içinde davalının kullandığı, yığma kargir bir bina olup, samanlık, ahır ve depo olarak kullanıldığı görüldü.Binalar taş temel üzerine yığma kargir tarzda yapılmış binalardır.Tuğla duvarlı, sıvası ve boyası yoktur. Doğramaları yoktur. Çatı örtüsü ahşaptır. Çatı örtüsü kiremit örtüdür. Bina 30-40 yıllıktır. Yaklaşık 260,00m2dir.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığının yayınlamış olduğu Yapı Sınıflarına göre birim fiyat ve inşaat sınıflarını belirtir tebliğine göre bu yapı II-B grubu yapı sınıfına girmektedir.
TARLA:69.030,00TL, TEK KATLI EV (1/2 BÖLÜMÜ): 22.715,00TL, AHIR BİNASI 35.750,00TL olarak hesaplanmıştır.
Adresi : Yukarı Mahalle,AydınlarCaddesi, No:28, Acıpayam/ Denizli Acıpayam / DENİZLİ
Yüzölçümü : 2.301 m2
Arsa Payı :
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 127.500,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 17/04/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 15/05/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Bilgi İşlem Odası - Adalet Sarayı Zemin Kat ACIPAYAM / DENİZLİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli İl, Acıpayam İlçe, 518 Parsel, KIRCA Mahalle/Köy, CIRIK YERİ Mevkii, Dosyasından alınan bilirkişi raporuna göre:Taşınmazın toprak yapısı killi tınlı olup%0-1 eğime sahiptir. Taşınmaz sulanabilir durumda değildir. Taşınmazın ara yol ile bağlantısı mevcut olmayıp Denizli-Antalya Karayolu E(87)?ye uzak olması da taşınmazın değeri hesaplanırken göz önünde bulundurulmuştur. Keşif günü taşınmazda ekili-dikili ürüne rastlanmamıştır. Taşınmazın toprak yapısı IV.sınıf tarım arazisiniteliğinde olup keşif günü boş olduğu tespit edilmiştir.
Adresi :
Yüzölçümü : 14.200 m2
Arsa Payı :
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 86.761,95 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 17/04/2020 günü 14:40 - 14:45 arası
2. Satış Günü : 15/05/2020 günü 14:40 - 14:45 arası
Satış Yeri : Bilgi İşlem Odası - Adalet Sarayı Zemin Kat ACIPAYAM / DENİZLİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/443 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.20/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR