ACIPAYAM İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Denizli Acıpayam'da 146 m² daire icradan satılıktır

ACIPAYAM İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01024581
Şehir : Denizli / Acıpayam
Semt-Mahalle : AŞAĞI MAH. / ACIPAYAM
: 146
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 12.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/631
Muhammen Bedeli
:
280,000 TL
Birinci Satış Günü
:
23.08.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
20.09.2019 14:30
Satış Yeri
:
Adalet Sarayı Zemin Kat ACIPAYAM / DENİZLİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ACIPAYAM
İCRA DAİRESİ
2018/631 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli İl, Acıpayam İlçe, 389 Ada, 13 Parsel, YUKARI Mahalle/Köy, Bağardı Mevkii, 1. kat 2 bağ. böl. Nolu Bağımsız Bölüm Dosyadan alınan bilirkişi raporuna göre;
İmar Durumu: Parsel Konut Alanında olup, Ayrık Nizam, 3 kat inşaat izni verilmektedir. TAKAS Oranı 0,40 dır. KAKS Oranı 1,20 dir. Yol çekme mesafesi 5,00m. , Komşu çekme mesafesi 3,00m. dir. Yapılaşma açısından sakınca yoktur.
1.Kat 2 Nolu Bağımsız Bölüm Daire; parsel içinde 3 katlı yapı vardır.Binanın içine girilememiştir.Daire net 146,00m2, brüt yaklaşık160,00m2 dir.Bina yeni yapıdır. Sıvalı ve boyalıdır. Dış cephe pencereleri Pvc ısıcamlıdır. Balkon korkulukları ferforje demir doğramadandır. Çatı ahşap üzeri kiremit örtüdür. Isınma bağımsız dır. Doğal gazlıdır.
Taşınmaz; Çevre ve Şehircilik Bakanlığının her yıl yayınlamış olduğu bina maliyetleri ve sınıfları ile ilgili genelgede III-A grubu inşaata girdiği görülmüştür.
Adresi : Aşağı Mahalle104 Sok. No:12, 1. Kat Daire 2 Acıpayam / DENİZLİ
Yüzölçümü : 365 m2
Arsa Payı : 1/3
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 280.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 23/08/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 20/09/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : Bilgi İşlem Odası - Adalet Sarayı Zemin Kat ACIPAYAM / DENİZLİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/631 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR