ACIPAYAM İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Denizli/Acıpayam'da 125 m2 daire icradan satılıktır

ACIPAYAM İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01048777
Şehir : Denizli / Acıpayam
Semt-Mahalle : YUKARI MAH. / ACIPAYAM
Oda Sayısı : 3+1
: 125
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 11.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/729 Esas
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.11.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
06.12.2019 10:00
Satış Yeri
:
Bilgi İşlem Odası - Adalet Sarayı Zemin Kat ACIPAYAM / DENİZLİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ACIPAYAM
İCRA DAİRESİ
2017/729 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli İl, Acıpayam İlçe, 717 Ada, 6 Parsel, YUKARI Mahalle/Köy, KARAMANYERİ Mevkii, 5. KAT 11 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM Nolu Bağımsız Bölüm Kesinleşen bilirkişi raporuna göre :
İMAR DURUMU: Acıpayam Belediyesinin 09/02/2018 tarhili imar durumuna göre taşınmaz imar alanı içerisinde ayrık nizam konut alanı kat adedi 5 kat TAKS-KAKS 0.40-2.00 Yol çekme mesafesi 5.00m komşu çekme mesafesi 3.50 özelliklerinde inşaat ruhsatı verilir konumdadır. İnşaat açısından sakınca yoktur. Mevcut bina vardır.
TAŞINMAZ: Daire betonarme karkas tarzında yapılmıştır. Yeni binadır. İçerisinde 3 oda 1 salon 1 mutfak 1 banyo 1 tuvalet vardır. ön cephede balkon ve arka cephede balkonu vardır. Odaların ve salonun tabanı ahşap laminat parke kaplamalıdır. Duvarları alçı sıvalı ve saten boyalıdır. Banyo ve tuvalet duvarları ve tabanları seramik kaplamadır. Mutfak tezgah altı ve üstü dolabı vardır. Daire brüt 145m² inşaat alanlı olup, net inşaat alanı 125 m²'dir. Elektrik ve suyu mevcuttur. İç kapıları ahşap amerikan panel kapı, dış cephe kapı ve pencereleri plastik doğramalıdır. Kaloriferlidir. Yapı yaklaşık 10 yıllıktır. Taşınmaz ana bulvara cephelidir. Elektrik su ptt kanalizasyon gibi belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Hür türlü ulaşım kolaylıklarından yararlanmaktadır. İlçenin sosyal ve kültürel yönden gelişmiş olan bir yerindedir. Okula pazara yakın bir konumdadır. İlçe merkezine uzaktır. Hastaneye adliyeye yürüme mesafesindedir. Çevesinde benzer özelliklerde meskenler vardır.
Adresi : Yukarı Mah. İkiz Bulvarı İle Kazım Bey Caddesinin Birleştiği Köşe Parsel İkiz Apartmanında Kayıtlıdır.Acıpayam / DENİZLİ
Yüzölçümü : 145 m2 (brüt)
Arsa Payı : 30/390
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 08/11/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 06/12/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Bilgi İşlem Odası - Adalet Sarayı Zemin Kat ACIPAYAM / DENİZLİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/729 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR