HATAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Defne Turunçlu'da 220 m² 6+1 villa icradan satılıktır

HATAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01052082
Şehir : Hatay / Defne
Semt-Mahalle : TURUNÇLU MAH. / DEFNE
Oda Sayısı : 6+1
: 220
Banyo Sayısı : 3
Bulunduğu Kat : Villa Tipi
Binadaki Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 18.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/15105 ESAS
Muhammen Bedeli
:
800,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.12.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
30.01.2020 14:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Hatay Adalet Sarayı, Akasya Mah. Çevreyolu Cad. No:32 ANTAKYA / HATAY

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
HATAY
İCRA DAİRESİ
2018/15105 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Hatay İli Defne İlçesi Turunçlu Mah. 12 cilt 1220 sayfa 1189 parselde kayıtlı 350,97m2 yüzölçümlü dubleks ev ve arsası nitelikli tam hisseli taşınmazdır.
Özellikleri : Değerlemeye konu olan taşınmazın bulunduğu site bir birinden bağımsız parsel üzerinde yapılmış villalardan oluşmaktadır.Taşınmazın net alanı 220 m2 brüt alanı 263 m2 sahip olup zemin, 1 ve çatı katında konumludur. Taşınmazın zemin katı brüt 109 m² olup antre, hol, salon, mutfak ve wc alanlarından oluşmaktadır. Taşınmazın normal katı brüt 77 m² olup 4 oda, banyo ve 1 balkon alanlarından oluşmaktadır. Çatı arası ise brüt 77 m² 2 oda, soyunma odası, banyo ve 1 balkon alanlarından oluşmaktadır. Taşınmazda çatı katı proje dışı inşa edilmiştir. Bununla birlikte zemin kattaki mutfağa bahçeye doğru ilave 21 m² alan eklenmek suretiyle büyütülmüştür. Ayrıca zemin katta salon ile oda arasındaki duvar kaldırılmak suretiyle birleştirilmiştir. Taşınmazda toplam alan kazanımı 98 m²'dir. Taşınmazda lüks işçilik ve malzeme kullanımı söz konusu olup giriş kapısı ahşap, iç kapılar Amerikan panel pencereler ise PVC.lidir. Taşınmazın salon zeminleri laminat parkeli geri kalan zeminler ise seramik duvarları saten boyalı tavanlar ise kartonpiyerlidir. Islak zeminler olduğu seramiktir. Taşınmazda mutfak dolabı lamine kaplı mdf li olup tezgah mermerittir. Taşınmazda ısıtma sistemi kaloriferlidir. Bölge sosyo ekonomik açıdan orta ve üst gelir düzeyi grubuna hitap eden yerleşim bölgesi olarak gelişmiştir. Planlı yapılaşmaya sahip bölgenin (yol, su, elektrik, kanalizasyon) altyapısı tamamlanmıştır. Bölgede villa yapılaşması yoğunluktadır.
Adresi : Turunçlu Mah. Aşiyan Sitesi Rüzgar Sk. No:1 Defne / HATAY
İmar Durumu :Defne Belediye Başkanlığının 14/08/2018 tarih 5134 sayılı yazısı dosyamızdadır.
Kıymeti : 800.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 26/12/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 30/01/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Hatay Adalet Sarayı, Akasya Mah. Çevreyolu Cad. No:32 ANTAKYA / HATAY
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/15105 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/09/2019

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR