HATAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Defne/Harbiye Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

HATAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00941951
Şehir : Hatay / Defne
Semt-Mahalle : HARBİYE MAH. / DEFNE
Oda Sayısı : 3+1
: 147
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 11-15 Arası
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 5
Yayınlandığı Gazeteler

ÖZYURT 07.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/19367 ESAS
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.03.2019 15:15
İkinci Satış Günü
:
26.04.2019 15:15
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Hatay Adalet Sarayı, Akasya Mah. Çevreyolu Cad. No:32 ANTAKYA / HATAY

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
HATAY
İCRA DAİRESİ
Dosya No: 2018/19367 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Hatay İli Defne İlçesi Dermaşta Mah. 5 cilt 473 sayfa 2576 parselde kayıtlı 709,48m2 yüzölçümlü 1.kat 5 nolu bağımsız bölümdeki 3/30 arsa paylı kat irtifaklı tam hisseli mesken nitelikli taşınmazdır.
Özellikleri : Ana Gayrimenkul Fiziki Özellikleri: Değerlemeye konu olan taşınmazın bulunduğu bina 3/A yapı sınıfında, ayrık nizamda, bodrum kat, zemin kat, 3 normal kat ile çatı arası kat olmak üzere 5 katlı olarak inşa edilmiştir. Defne Tapu Müdürlüğü'nde incelenen 22.06.2007 onay tarihli kat irtifakı projesine göre binanın bodrum katında sığınak, müşterek odunluk, zemin kattaki dairelere ait depolar, zemin katında bina girişi, 2 dükkan ve 2 büro, normal katlarda her katta 2'şer (3.Kattaki daireler çatı ile bağlantılı dubleks dairelerdir) adet daire olmak üzere 10 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Binanın dış cephesi mantolama üzeri plastik boyalı, giriş kapısı camlı alüminyum doğramalı, bina girişi ve merdivenler mermerdir. Binada asansör bulunmamaktadır. 5 Nolu Bağımsız Bölüm Özellikleri: Değerleme konusu 1. kat 5 bağımsız bölüm nolu mesken nitelikli taşınmaz zemin kattan sağlanan bina girişine ön cephede ve 1.katta yer almakta olup kuzey-doğu-batı cephelidir. Taşınmazın net alanı 147,45 m2, brüt alanı ise 198 m2 alana sahiptir. Taşınmaz antre, salon, 3 oda, mutfak, banyo, wc ve 2 balkon hacminden oluşmaktadır. Dairede projesine aykırı imalat olarak balkonun bir kısmı oturma odasına katılmıştır. Brüt alanda alan kazanımı olmamıştır. Dairenin dış kapısı çelik doğramalı, iç hacim kapıları amerikan ahşap pencereler ise PVC'lidir. Taşınmazda tüm zeminler seramik duvarlar saten boyalıdır. Islak zeminler olduğu gibi seramiktir. Taşınmazda lamine kaplı mutfak dolabı ve mermer tezgah bulunmaktadır.Taşınmazda ısıtma soba ile sağlanmaktadır.
Adresi : Harbiye Mah. Atatürk Cad. No:158 B.B.5 Defne / HATAY
İmar Durumu : Defne Belediye Başkanlığının 10/09/2018 tarih 5748 sayılı yazısı dosyamızdadır.
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaftır.
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 28/03/2019 günü 15:15 - 15:20 arası
2. Satış Günü : 26/04/2019 günü 15:15 - 15:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Hatay Adalet Sarayı, Akasya Mah. Çevreyolu Cad. No:32 ANTAKYA / HATAY
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/19367 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/02/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR