HATAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Defne Çekmece'de 3+1 daire icradan satılıktır

HATAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01091785
Şehir : Hatay / Defne
Semt-Mahalle : ÇEKMECE MAH. / DEFNE
Oda Sayısı : 3+1
: 121
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 8
Yayınlandığı Gazeteler

HATAY EXPRES 28.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/29397 ESAS
Muhammen Bedeli
:
140,000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.01.2020 14:15
İkinci Satış Günü
:
17.02.2020 14:15
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Hatay Adalet Sarayı, Akasya Mah. Çevreyolu Cad. No:32 ANTAKYA / HATAY

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
HATAY
İCRA DAİRESİ
2018/29397 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Hatay İli Defne İlçesi Çekmece Mah. 17081 Parselde Kayıtlı, 677,08 m2 Yüzölçümlü "ARSA" Nitelikli Ana Taşınmazda, 2. Kat 8 Nolu Bağımsız Bölümdeki, 46/677 Arsa Paylı, Kat İrtifaklı, Tam Hisseli,"DAİRE" Nitelikli Taşınmaz Satışa Çıkmaktadır.
Ana Gayrimenkul Fiziki Özellikleri: Değerlemeye konu olan taşınmazın bulunduğu bina III/B yapı sınıfında, ayrık nizamda, bodrum kat, zemin kat, 4 normal kat ile çatı kat olmak üzere 8 katlı olarak inşa edilmiştir. Bila onay tarihli kat irtifakı projesine göre binanın bodrum katında sığınak, zemin kattaki 2 adet dükkana ait depolar, zemin katında bina girişi ve 4 adet dükkan, 1.,2.,3.normal katlarda her katta 3'er adet daire, 4.normal katta 4 adet (çatı ile bağlantılı) dubleks daire olmak üzere toplamda 17 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Binanın dış cephesi mantolama üzeri plastik boyalı olup giriş kapısı camlı demir doğramalı, bina girişi ve merdivenler mermerdir. Binada henüz devreye alınmamış 1 adet asansör bulunmaktadır. Bölge sosyo ekonomik açıdan alt ve orta düzeyi grubuna hitap eden yerleşim bölgesi olarak gelişmiştir. Planlı yapılaşmaya sahip bölgenin (yol, su, elektrik, kanalizasyon) altyapısı tamamlanmıştır.
Bağımsız Bölüm Özellikleri: Değerleme konusu 2. kat 8 bağımsız bölüm nolu daire nitelikli taşınmaz zemin kattan sağlanan bina girişine göre sağda ve kuzey-güney-doğu cephesinde yer almaktadır. Mahallinde yapılan incelemede net alanı 100,00 m2 brüt alanı ise 121,00 m2 sahip olup antre, hol, salon, 3 oda, mutfak, wc, banyo ve 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Dairenin dış kapısı çelik kapılı olup iç kapı doğramaları Amerikan panel ve pencereler pvc.lidir. Taşınmazda tüm zeminler seramik duvarlar saten boyalıdır. Islak zeminler olduğu gibi seramiktir. Mutfakta lamine kaplı mdf dolaplar ve mermerit tezgah bulunmaktadır. Taşınmazda ısıtma sistemi merkezi kalorifer olarak tasarlanmış ancak henüz petek montajı yapılmamıştır.
İmar Durumu: Defne Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 25.02.2019 tarih ve 934 sayılı yazısı ve eklerine göre; Defne İlçesinin Çekmece Mahallesinde bulunan 17081 numaralı parsel 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında ayrık nizam 5 katlı konut alanında kalmaktadır.
Adres Bilgileri: Çekmece Mah. 408. Sokak No :44 Daire: 8 Defne - HATAY
Kıymeti : 140.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 21/01/2020 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 17/02/2020 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Hatay Adalet Sarayı, Akasya Mah. Çevreyolu Cad. No:32 ANTAKYA / HATAY
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/29397 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/11/2019

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR