HATAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Defne/Çekmece Mahallesi'nde dubleks daire icradan satılıktır

HATAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00979468
Şehir : Hatay / Defne
Yayınlandığı Gazeteler

HATAY ZAFER 11.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/471 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
160,000 TL
Birinci Satış Günü
:
23.05.2019 11:30
İkinci Satış Günü
:
21.06.2019 11:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Hatay Adalet Sarayı, Akasya Mah. Çevreyolu Cad. No:32 ANTAKYA / HATAY

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
HATAY
İCRA DAİRESİ
Dosya No: 2017/471 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN
Tapu kaydı : Hatay İli Defne İlçesi Çekmece Mah. 167 cilt 16444 sayfa 7215 parseldeki 583,53m2 yüzölçümlü 2.kat+çatıarapiyesi katı 10 nolu bağımsız bölümdeki 62/584 arsa paylı kat irtifaklı tam hisseli dubleks daire nitelikli taşınmazdır.
Özellikleri : Parselin Fiziki Özellikleri: Geometrik olarak çokgen şeklinde imar parselidir. Söz konusu parsel topoğrafik olarak yol kotunda ve düz bir yapıya sahiptir. Ana Gayrimenkul Özellikleri: Değerlemeye konu olan taşınmazın bulunduğu bina III/A yapı sınıfında, bitişik nizamda, zemin kat, 2 normal kat ve çatı kat olmak üzere 3 katlı olarakinşa edilmiştir. Bila onay tarihli kat irtifakı projesine göre binanın zemin katında bina girişi ve 3 adet daire, 1. normal katta 3 adet daire, 2 normal katta çatı ile bağlantılı 4 adet dubleks daire olmak üzere toplamda 10 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Binanın dış cephesi ince sıva üzeri plastik boyalı olup giriş kapısı camlı demir doğramalı, bina girişi ve merdivenler mermerdir. Binada asansör bulunmamaktadır. 10 Nolu Bağımsız Bölüm Özellikleri: Değerleme konusu 2 + Çatı Arasıpiyes 10 bağımsız bölüm nolu daire nitelikli taşınmaz zemin kattan sağlanan bina girişine göre en solda yer alan güney-doğu cepheli dairesidir. Mahallinde yapılan incelemede taşınmazın net alanı 117m2 brüt alanı 187m2 sahip olup 2. ve çatı katında konumludur. Taşınmazın 2. normal kattaki alanı brüt 100m2 brüt alana sahip olup salon, 1 oda, antre, hol, mutfak, banyo ve 2 balkon alanlarından oluşmaktadır. Bu katta onaylı projesine aykırı imalat olarak doğu cephesindeki balkon içeri alınmıştır. Taşınmazın güney cephesindeki balkonun bir kısmı salonun bir kısmı ve odanın bir kısmı alınmak suretiyle bir oda oluşturulmuştur. Projedeki odanın bir kısmı ise mutfağa dahil edilmek suretiyle mutfak alanı büyütülmüştür. Bu katta brüt alanda alan kazanımı olmamıştır. Taşınmazın çatı arası 87m2 brüt alana sahip olup 2 oda, hol, banyo ve teras alanından oluşmaktadır. Onaylı projesine aykırı imalat olarak çatı olarak gözüken alan, üstü kapalı terasa dönüştürülmüştür. Taşınmazda çatının teras alanına çevrilmesi ile 39m2 alan kazanımı olmuştur. Dairenin giriş kapısı çelik doğrama, iç kapı doğramaları Amerikan panel kapı, pencere doğramaları PVC'dir. Dairede tüm zeminler seramik kaplı duvarlar saten boyalıdır. Mutfakta lamine kaplı mdf dolap ve mermerit tezgah mevcuttur. Elektrik, su ve haberleşme tesisatları tamdır. Taşınmazda sıcak su güneş enerji sistemi ile, ısıtma ise sobalıdır.
Adresi : Gültepe Mah. 165. Sk. 2.Kat Daire No:10 Defne / HATAY
İmar Durumu : Defne Belediye Başkanlığının 08/06/2017 tarih 3221 sayılı yazıları dosyamızdadır.
Kıymeti : 160.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 23/05/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 21/06/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Hatay Adalet Sarayı, Akasya Mah. Çevreyolu Cad. No:32 ANTAKYA / HATAY
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/471 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/04/2019

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR