ESKİŞEHİR 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Dede Mahallesi'nde 140 m2 daire icradan satılıktır (çoklu satış)

ESKİŞEHİR 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00927154
Şehir : Eskişehir / Odunpazarı
Semt-Mahalle : DEDE MAH. / ALANÖNÜ
Oda Sayısı : 3+1
: 140
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 11.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/12163 ESAS
Muhammen Bedeli
:
335000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.02.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
19.03.2019 14:00
Satış Yeri
:
4 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat/ ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ESKİŞEHİR 4. İCRA DAİRESİ

2017/12163 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Eskişehir ili merkez Odunpazarı ilçesi ,Cunudiye mahallesi , 2705 ada , 1 parsel , yüzölçümü 6151,94 m2 ,Bahçeli 5 adet betonarme karkas bina , Blok : A ,Kat : 1, B.B. No :4, 1 /30 arsa paylı, Mesken. Ek A4 Garaj
Adresi: Dede mah., Kahraman sok. ,N : 2, Alp 2- A blok, K: 1 , D : 4 Odunpazarı/Eskişehir
İmar Durumu : İmar Planında ayrık nizam BL-3 kat mesken sahasına isabet etmektedir.
Ana bina ; İmara ve onaylı projesine uygun olarak üç katlı yapılmıştır. Yakın çevresinde , B-3 katlı benzer bloklar , site içi yollar, yeşil alanlar, Kartopu caddesi, Kocatepe camii , Şelale mesire yeri , Nasrettin Hoca İ.Ö.O. vardır.Bodrum+yüksek zemin+2 normal katlı betonarme bina olup, III. sınıf , B grubu yapı sınıfında yapılmıştır. Meskun mahal içindedir. Bina mevcut haliyle Odunpazarı Belediyesinin, Esgaz vede Tedaş ın hizmetlerinden yararlanmaktadır. Binanın dışı dış cephe boyası ile boyanmıştır. Isınma sistemi doğalgaz-kombi ile yapılmaktadır.Her katta iki daire ve bodrumda özel kapalı otoparkı vardır. Bina Asansörlüdür.
Dairenin Özellikleri ; Proje brüt alanı yaklaşık 140,00 m2 ( ilaveten kapalı otoparkı 19,62 m2 )olup , Salon + 3 oda + antre + mutfak+ 2 banyo + wc + 3 balkon dan ibarettir. Daire binanın ön yüzüne göre sağ cephesindedir. Dairenin giriş kapısı ve iç kapılar ve pencereleri ahşap doğramadır. Odaların ve antrenin tabanı laminant parke ve ıslak zeminlerin tabanı seramik kaplıdır. Duvarlar ve tavanlar boyalıdır. Mutfak ve Banyolar kullanıma uygun şekilde dizayn edilmiştir. Banyo-wc duvarları komple renkli fayans ile kaplıdır. Batı-güney-doğu cephelidir.
Kıymeti : 335.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 21/02/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 19/03/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : 4 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat/ ESKİŞEHİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Eskişehir ili merkez Tepebaşı ilçesi ,Çamlıca mahallesi , 7298 ada, 11 parsel , yüzölçümü 212,16 m2 ,Arsa ,Kat :1, B.B.No :1, 114/1060 arsa paylı,Mesken
Adresi:Çamlıca mah. ,Çobanlar sok. , Tuşba apt. N :46,K:1 ,D : 1 Tepebaşı/Eskişehir
İmar Durumu: Uygulama İmar Planında bitişik nizam 4 kat mesken sahasına isabet etmektedir
Taşınmazın içinde bulunduğu Ana bina ; zemin + 3 normal katlı ve Çobanlar ile Gürol sokaklarının kesiştiği yerde köşede yeni binadır. Bina mevcut haliyle Tepebaşı Belediyesinin, Esgaz'ın ve Tedaş'ın hizmetlerinden yararlanmaktadır. III. Sınıf, B grubu yapı sınıfında yapılmıştır. Bina içi merdivenleri mermer kaplamadır.Bina batı-kuzey cephelidir. Binanın dışıkısmi dekoratiftaş kaplı , diğer kısmı dış cephe boyası ile boyanmıştır. Isınma sistemi kombi ile yapılacak seviyededir. Her katta iki daire vardır. Önündeki Gürol sokak üzerinde tramvay hattı mevcuttur. Ulusal Egemenlik Bulvarı , Birlik caddesi , Kemal Unakıtan Spor Salonu ,Ticaret Odası İ.Ö. Okulu ve Açık Pazar Yeri , Baksan Sanayi Sitesi,Muhtarlık Binası vardır. Asansörlü binanın merdivenleri mermer kaplıdır.
Dairenin Özellikleri; Daire boş konumdadır. Dairenin ön yüzü Gürol sokağa bakmakta olup , önü açıktır. Brüt toplam alanı yaklaşık 95,35 m2 dir. Salon + 2 oda ( arka bahçeye bakmakta ) + mutfak + antre + banyo
+ wc + balkon dan ibarettir. Dairenin giriş kapısı çelik, iç kapılar kaplama ahşap ve pencereler pvc doğramadır. Odaların tabanı laminant parke ve ıslak zeminlerin tabanı seramik kaplıdır. Mutfak ve banyo ,wc kullanıma uygun şekilde dizayn edilmiştir. Duvarlar ve tavanlar boyalıdır. Kuzey cepheli ve ara kattadır.
Kıymeti : 170.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir
1. Satış Günü : 21/02/2019 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 19/03/2019 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : 4 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat/ ESKİŞEHİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/12163 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- Satış ilanından ilgililere tebligat çıkarılmış olup, tebligatın yapılamaması halinde iş bu ilanın İİK.nun 127. Maddesi gereğince tebligat yerine kaim olacağı ilan olunur.08/01/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR