DATÇA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Datça'da dubleks daire icradan satılıktır

DATÇA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00943541
Şehir : Muğla / Datça
Semt-Mahalle : DATÇA MAH. / DATÇA
Oda Sayısı : 2+1
: 140
Banyo Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 13.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/61 Talimat
Muhammen Bedeli
:
325,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.03.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
25.04.2019 10:00
Satış Yeri
:
Datça Belediyesi Bülent Ecevit Kültür Merkezi-İskele Mah. 90. Sok. Kat:1 No:1 Datça/Muğla

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DATÇA İCRA DAİRESİ

2018/61 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, imar durumu ve önemli özellikleri :
Muğla İli Datça İlçesi, Datça Mah. Eğridere Mevkii, 19 cilt nolu, 1806 sayfa nolu, 680 ada, 12 parselde kain 1.012,80 m2 yüzölçüme sahip iki adet üçer katlı betonarme konut ve arsası ana taşınmaz nitelikli, 70/680 arsa paylı, B Blok, 1. Kat, Bağımsız Bölüm No:6 da bulunan taşınmaz(tapuda kayıtlı) satışa konudur. Taşınmaz, İskele Mah., 288. sok. No:7/6 Datça/Muğla adresindedir.
680 ada 12 parsel ve üzerindeki kayıtlı yapıya 04/09/2015 Tarihinde yapı ruhsatı verildiği, kat mülkiyetine geçildiği, parselin 2 kat ayrık nizam Hmax=6,50m , Taks: 0,20 ve Kaks:0,40 olarak yoldan 5 m komşu parselden 3m çekilerek yapı izni verilmiş olduğu Datça Belediyesi'nce belirtilmiştir.Muğla İli Datça İlçesi, Datça Mah. Eğridere Mevkii, 680 ada, 12 parselde üzerinde , iki adet arazi eğiminden kazanılan birer bodrum katı ile birlikte 2 adet 3 katlı bina olduğu görülmüştür. Borçlu taşınmaz her katında 2 daire bulunan B Blok üzerinde olup, 1. kat 6 nolu bağımsız bölümdür. 3 katlı görünen yapının 1. katında yer alan gayrimenkulün çatı arası kullanımı olduğu ve çatı arasında 2 adet odası bulunduğu bilgisinin edinildiği, taşınmazın oturum alanının yaklaşık 70,00 m2 1. katında ve 70 m2 çatı arası kullanımı ile yaklaşık 140 m2 kullanım alanı olduğu, bilgisinin edinildiği, yapının kapalı olduğu,içine girilemediği, aynı giriş kat alanına sahip zemin kat daire içerisinin incelendiği, giriş katında açık mutfak, salon , wc ve çatı arası katında 2 oda banyo ve 2 adet teras balkon olduğu öğrenilmiştir. Yapının birinci katı olan giriş katında zeminler laminant parke , daire giriş holleri ve mutfak kısmında zeminler seramik, duvarlar alçı sıva üzeri boyalıdır. Doğramaları, beyaz çıtalı PVC olup iç kapıları pres kaplıdır.Mutfak hazır mutfak dolapları vardır. Tezgah granit olup, dolaplara kadar seramik kaplıdır. Banyo-wc ler seramik kaplı ve olup, klozet , lavabo ve duşakabin bulunmaktadır. Bina dış cephesi taş kaplıdır. Taşınmaza erişim parsel kenarı yoldan direk konuta olacak şekilde yapılıdır. Yapı önü açık ferah bir konumdadır. Datça merkeze yaklaşık 1200 m. ve denize 1500 m mesafededir. Çatı dairesinde kısmen deniz görür konumdadır. Yol, su ve elektrik gibi tüm altyapı hizmetleri mevcuttur. Yaz-kış oturma şartlarına uygundur. Tamir/tadiyat gerektirmediğinden kullanıma hazır/uygun durumdadır. Çevresinde genelde benzer tarzda konut yapılaşması olduğu bilirkişi heyetince görülmüştür. Taşınmazın kaydında04/01/2019 Tarihli Aile Konutu şerhi bulunmaktadır.
Kıymeti : 325.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 20/03/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 25/04/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Datça Belediyesi Bülent Ecevit Kültür Merkezi-İskele Mah. 90. Sok. Kat:1 No:1 Datça/Muğla

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/61 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR