DATÇA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Datça'da 150 m² dubleks ev icradan satılıktır

DATÇA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01063001
Şehir : Muğla / Datça
Semt-Mahalle : İSKELE MAH. / DATÇA
Oda Sayısı : 4+1
: 150
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 06.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/69 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
450,606 TL
Birinci Satış Günü
:
11.11.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
12.12.2019 10:30
Satış Yeri
:
Datça Belediyesi Bülent Ecevit Kültür Merkezi-İskele Mah. 90. Sok. No:1Kat:1 Datça/Muğla

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DATÇA İCRA DAİRESİ

2018/69 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, imar durumu ve önemli özellikleri : Muğla ili, Datça İlçesi, İskele Mah., Hisarmağara Mevkii,59 cilt nolu, 5834 sayfa nolu, 632 Ada , 5 Parselde kain 410,01 m2 yüzölçüme sahip, 2 katlı betonarme bina ve arsası ana taşınmaz nitelikli, Zemin+1 kat, Bağımsız bölüm no:2 , arsa pay/paydası:3/5 olan Konut-Dubleks (tapuda kayıtlı) satışa korudur.Muğla ili, Datça İlçesi, İskele Mahallesi, Hisarmağara mevkii, 632 Ada, 5 Parselde, kayıtlı yapı 2 nolu bağımsız bölüm numarası ile oturum izni almış(iskanlı) yapı olarak kayıtlıdır. İki katlı yapı hmax=6,50m olarak yapılmış durumda olup, İmar durumunda bir değişiklik yoktur. Muğla ili, Datça İlçesi, İskele Mahallesi Hisar mağara mevkii,632 Ada, 5 Parselde, kayıtlı ve arsası üzerindeki gayrimenkul, iki olarak kayıtlı olmakla birlikte çatı arası kullanımı ile üç katlı durumdadır. Borçlu gayrimenkul kapalı oturum alanı 60,00m2 dir. Zemin katta açık mutfak, salon WC üst katta, 3 oda banyo ve çatı arasından oluşmaktadır. Doğramaları ahşap görünümlü PVC, zemin seramik, duvarlar sıva üstü boyalı durumda, zemin katta Wc ve 1. Katta banyo-wc seramik kaplı ve olup, klozet, lavabo bulunmaktadır. Bina dış cephesi zemin katta taş kaplıdır. Taşınmaza erişim parsel kenarı yoldan direk konuta olacak şekilde yapılıdır. Parsel üzerinde ikiz olarak anılan bir cephesi ortak iki katlı yapıdan bir tanesi olan borçlu konutun, toplam kapalı kullanım alanı yaklaşık 60m2+60m2+30m2=150m2 dir. Bir adet yaklaşık 14m2 teras, üst katta 2 balkon bulunmaktadır. Yapı önü açık ferah bir konumdadır Datça merkeze yaklaşık 600m. ve denize 800m mesafededir. Yol, su ve elektrik gibi tüm altyapı hizmetleri mevcuttur. Yaz-kış oturma şartlarına uygundur. Tamir/tadilat gerektirmeden kullanıma hazır/uygun durumdadır. Çevresinde genelde benzer tarzda villa/ ikiz villa tarzı konut yapılaşması olduğu görülmüştür.(Taşınamzın kaydında 20/03/2012 Tarihli-731 yevmiye nolu Çatı arası, Bahçe 2 tanımlı 3141280 sistem nolu eklenti bilgisi vardır.)
Kıymeti : 450.606,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 11/11/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 12/12/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : Datça Belediyesi Bülent Ecevit Kültür Merkezi-İskele Mah. 90. Sok. No:1Kat:1 Datça/Muğla
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/69 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR