GEBZE 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Darıca'da icradan satılık 3+1 daire

GEBZE 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00887544
Şehir : Kocaeli / Darıca
Oda Sayısı : 3+1
: 121
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 03.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/8551 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
305,298 TL
Birinci Satış Günü
:
06.12.2018 11:20
İkinci Satış Günü
:
31.12.2018 11:20
Satış Yeri
:
MEVLANA MAHALLESİ SOMA MADEN ŞEHİTLERİ CADDESİ GEBZE ADLİYE SARAYI B BLOK 1.KAT B-116 MÜZAYEDE SALONU, GEBZE/KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. GEBZE 4. İCRA DAİRESİ
2018/8551 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu olan Kocaeli İli Darıca İlçesi Darıca Mahallesi 610 ada 1 parselde bulunan 303,00 m2 arsa üzerindeki binanın 2.katındaki mesken nitelikli (3) numaralı bağımsız bölümdür. Tam hisselidir. Keşif tarihi itibariyle içinde kiracı oturmaktadır. Dairenin bulunduğu binada her katta tek daire bulunmaktadır. Daire, üç oda, salon, mutfak, banyo, tuvalet, antre ve hol mevcuttur. Daire plastik badanalı, kartonpiyerli, amerikan panel iç, plastik ısı cam dış doğramalı dairede, salon ve odaların zemini tamamen lamine parke, ıslak hacimlerin zemini seramik, banyo ve tuvalet duvarları tavana kadar fayans kaplanmıştır. Daire doğal gaz kombi ısıtmalıdır. Daire, net 121,00 m² olup, brüt 153,00 m² 'dir. Taşınmazın bulunduğu yapı yeni yapılmıştır. Kıymet takdiri yapılan taşınmazın yer aldığı binanın yapısal özellikleri dikkate alınarak, Çevre Şehircilik Bakanlığı 2018 Yılı Yapı Yaklaşık Maliyetlerine göre 3. Sınıf (B) Grubu yapı türündendir. Taşınmaz, Darıca şehir merkezine uzak, çevresinde yoğun olarak konut türü yapılarla çevrilidir. D-100 Karayolun, Tren İstasyonuna ve fabrikalara çok yakın konumdadır. Ulaşım imkanları iyidir. Tüm belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Adresi : Taşınmaz, Darıca İlçesi, Nenehatun Mahallesi, Türk Sokak İle Gıpta Sokağa Cepheli, Dış Kapı Numarası '22 Olan Binada, 2.Katta, (3) Nolu Çelik Kapılı Meskendir.
Arsa Payı : 105/303
İmar Durumu : İnşaat tarzı Dosyada bulunan, imar durumu paftasında taşınmazın bulunduğu parselin, 1/1000 Ölçekli İmar Planında Konut Alanında kaldığı, Ayrık Nizam 3 kat, TAKS : 0,40, KAKS : 1,20, Ön bahçe çekme mesafesi 3,00 m,
Kıymeti : 305.298,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 06/12/2018 günü 11:20 - 11:25 arası
2. Satış Günü : 31/12/2018 günü 11:20 - 11:25 arası
Satış Yeri : MEVLANA MAHALLESİ SOMA MADEN ŞEHİTLERİ CADDESİ GEBZE ADLİYE SARAYI B BLOK 1.KAT B-116 MÜZAYEDE SALONU, GEBZE/KOCAELİ

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/8551 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR