GEBZE 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Darıca/Camii Mahallesi'nde 128 m² daire icradan satılıktır

GEBZE 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01051341
Şehir : Kocaeli / Darıca
Oda Sayısı : 4+1
: 128
Banyo Sayısı : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 17.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/712 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
512,220 TL
Birinci Satış Günü
:
12.11.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
10.12.2019 11:00
Satış Yeri
:
Gebze Adliyesi 1. Kat B Blok B-116 Mezat Salonu Gebze / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.GEBZE 4. İCRA DAİRESİ
2019/712 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZ
Özellikleri : Kocaeli İli, Darıca İlçesi, Darıca Mahallesi, 1787 Ada, 6 Parseldeki 346,00m² yüzölçümlü, ana taşınmaz niteliği arsa olan taşınmaz üzerindeki binadaki çatı piyesli dubleks mesken vasıflı 1.kat+çatı katındaki 3 nolu bağımsız bölümdür. Tam hisselidir. Dairenin 116/346 arsa payı vardır. Adres: Darıca ilçesi, Camii Mahallesi, Türk Sokağa cepheli ve dış kapı numarası '9 olan binada, 1. Katta merdiven çıkışının sağındaki, (3) nolu çatı piyesli dubleks meskendir. Daireye girişte, salon, mutfak, tuvalet, antre ve bir adet balkon mevcuttur. İçeriden merdiven ile çatı katına çıkıldığında, dört oda, banyo, antre ve 24,15m² büyüklükte ön ve arka cepheye bakan iki adet terası bulunmaktadır.Bu daire çatı katının tamamının kullanmaktadır. Daire çelik kapılı ve doğal gaz kombi ısıtmalıdır. Yapıda her katta iki daire mevcuttur. Dairenin net kullanım alanı 128,00m² olup, brüt inşaat alanı 170,00m²'dir. Bina yeni yapıdır. Bina Darıca şehir merkezinde, ticaretin yoğun olduğu bölgede, bankalar ve resmi kurumlara çok yakın konumdadır. Çevresinde konut ve işyeri türü yapılar mevcut olup, tüm belediye hizmetlerinden faydalanmakta ve ulaşım imkanları çok iyidir.
İmar Durumu : Taşınmaz imarlı olup konut alanında kalmaktadır. Ayrık nizam, 2 kat, TAKS:0,40, KAKS:0,80, komşu ve yoldan çekme mesafesi 3,00m'dir.
Kıymeti : 512.220,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 12/11/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 10/12/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Gebze Adliyesi 1. Kat B Blok B-116 Mezat Salonu Gebze / KOCAELİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/712 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR