GEBZE 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Darıca/Bayramoğlu'nda 240 m² tribleks ev icradan satılıktır

GEBZE 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01036958
Şehir : Kocaeli / Darıca
Semt-Mahalle : BAYRAMOĞLU MAH. / DARICA
Oda Sayısı : 6+1
: 240
Banyo Sayısı : 3
Bulunduğu Kat : Çatı Katı
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 09.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/55398 ESAS
Muhammen Bedeli
:
874,775 TL
Birinci Satış Günü
:
04.10.2019 10:40
İkinci Satış Günü
:
30.10.2019 10:40
Satış Yeri
:
Gebze Adliyesi 1. Kat B Blok B-116 Mezat Salonu Gebze / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GEBZE 4. İCRA DAİRESİ
2018/55398 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZ
Özellikleri : Kocaeli İli, Darıca İlçesi, Darıca Mahallesi, 2198 Ada, 2 Parselde bulunan 641,00m2 yüzölçümlü "1 adet A blok betonarme tribleks ev ve 1 adet B blok betonarme tribleks ev ve arsası" nitelikli ana taşınmazın üzerinde bulunan çatı arası piyesli tribleks konut vasıflı B blok bodrum zemin 1. Kat 2 nolu bağımsız bölümdür. Tam hisselidir. Konutun 210/641 arsa payı vardır. Adres: Darıca ilçesi , Bayramoğlu Mahallesi, Emel ve Sever sokaklara cepheli, dış kapı numarası 8 ve 47 olan bahçe içinde müstakil, triblekstarzında tek konut niteliğinde bir binadır. Bina bodrum kat, zemin kat, 1. Kat ve çatı katlarından ibaret olup 4 katlıdır. Bodrum katta su deposu, kombi odası, çamaşır odası ve kondisyon odası, zemin katta antre, salon, mutfak, banyo ve teras, 1. normal katta hol, banyo, soyunma odası, üç yatak odası(birinde ebeveyn banyosu var), çatı katında iki oda, hol ve teras vardır. Konutun net kullanım alanı 240,92m2 olup, tüm inşaat işi tamamlanmış iskan edilir durumda, çelik kapılı, kalorifer sistem ısıtmalıdır. Darıca yerleşim merkezine uzakta, Bayramoğlu mevkiinde, kuş cennetine, Yıldırım Beyazıt Caddesine yakın ve çevresi tamamen müstakil bahçe içinde villa türü binalar ile çevrili konumdadır. Belediye hizmetlerinden faydalanmakta, ulaşım imkanları iyidir.
İmar Durumu : Konut imarlı olup konut alanında kalmaktadır. Ayrık nizam 2 kat, ön ve yan bahçe mesafesi:3,00m-TAKS:0,40-KAKS:0,80'dir.
Kıymeti : 874.775,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
1. Satış Günü : 04/10/2019 günü 10:40 - 10:45 arası
2. Satış Günü : 30/10/2019 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış Yeri : Gebze Adliyesi 1. Kat B Blok B-116 Mezat Salonu Gebze / KOCAELİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/55398 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.31/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR