ORTACA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Dalaman'da daire icradan satılıktır

ORTACA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00921182
Şehir : Muğla / Dalaman
Semt-Mahalle : MERKEZ MAH. / DALAMAN
Oda Sayısı : 3+1
: 95
Banyo Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEYEGE HABER 04.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/72 Talimat
Muhammen Bedeli
:
145,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.02.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
20.03.2019 10:00
Satış Yeri
:
Terzialiler mah. Başoğlu sokak, 1 Nolu Belediye İş Hanı Zemin Kat Pasaj İçi 5 Nolu Dükkan Ortaca / MUĞLA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ORTACA
İCRA DAİRESİ
2017/72 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muğla İl, Dalaman İlçe, 3026 Ada, 4 Parsel, MERKEZ Mahalle/Köy, 2. kat 5 nolu bağımsız Nolu Bağımsız Bölüm 5 bağımsız bölüm nolu taşınmaz,yoldanbinaya bakınca 2. katarka cephedekonumludur. Tapuda mevcut mimari projesine göre üç oda bir salon, açık mutfak, 2 adet banyo, iki adet balkon hacimlerindenibaret, 3-A yapı sınıfı özelliğinde, balkonlar hariç net 95,00m2 netkullanım alanına sahip olup, balkonlar 23,00m2 dir. Taşınmaz kapalı olduğundan içine girilememiş, aynı apartmanınbenzer 1. Kat 3 b.bl. nolu dairesinin içi görülmüş, buna göre duvarları alçı sıva üzeri saten boya, kartonpiyer var, girişi çelik kapı, iç kapıları panel pres kapı, pencereleri beyaz ısıcamlı plastik doğrama, oda tabanları ve koridor tabanları laminant parke, ıslak hacimleri seramik kaplama, mutfak tezgahı granit cinsi mermer, dolapları mdf lam, banyoda duşakabin, dolaplı lavabo ve klozet bulunduğu görülmüştür. Halen mesken olarak kullanılmaktadır. Ana binanın apartman giriş kapısı demir doğrama, dışı düz sıva üzeri akrilik boya, korkulukları alüminyum, merdivenleri mermer kaplamadır.
Adresi : KaraçalıMahallesi, ÖrnekSokakNo:8Dalaman / MUĞLA
Yüzölçümü : 498 m2
Arsa Payı : 1/8
İmar Durumu : Var, İnşaat tarzı Dalaman Belediyesi1/1000 ölçekli uygulama imar planı içinde, 4kat ayrık nizam Taks:0,40Kaks:1,60konut alanıyapılaşma şartlarına tabiidir. Parselin imar uygulaması yapılmış Belediyenin sunmuş olduğu alt yapı hizmetlerinden yararlanabilecek konumdadır.
Kıymeti : 145.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir.
1. Satış Günü : 19/02/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 20/03/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Terzialiler mah. Başoğlu sokak, 1 Nolu Belediye İş Hanı Zemin Kat Pasaj İçi 5 Nolu Dükkan Ortaca / MUĞLA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/72 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/12/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR