ORTACA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Dalaman/Hürriyet Mahallesi'nde 90 m² daire icradan satılıktır

ORTACA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01065491
Şehir : Muğla / Dalaman
Semt-Mahalle : HÜRRİYET MAH. / DALAMAN
Oda Sayısı : 2+1
: 90
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEYEGE HABER 11.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/175 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
243,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.11.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
18.12.2019 10:30
Satış Yeri
:
Terzialiler mahallesi Başoğlu sokak 1 nolu Belediye iş hanı zemin kat pasaj içi 5 nolu dükkan Ortaca/Muğla

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ORTACA
İCRA DAİRESİ

2019/175 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muğla İl, Dalaman İlçe, 178 Ada, 4 Parsel, HÜRRİYET Mahalle/Köy, pazaryeri Mevkii, Birinci Kat 2 Nolu Bağımsız Nolu Bağımsız Bölüm Dalaman merkezine1200m. Mesafede, Cengiz Topelcaddesine yakındır. Çevresinde ayrık nizamdakonumlu 4 katlı binalar vardır. Parsel üzerinde betonarme karkas yapı tarzında inşaedilmiş4 katlı betonarme binanın, her katında bir daire olmak üzere toplam 4 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır.Satışa konu 2 bağımsız bölüm nolu taşınmaz birinci kattakonumludur. Taşınmaz ikiyatak odasıbir salon mutfak, banyo tuvalet hacimlerindenibaret, 3-A yapı sınıfı özelliğinde,balkon hariç90,00m2 kullanım alanına sahip, halen meskenolarak kullanılmaktadır.Taşınmazkapalı olduğundaniçi görülememiş, dıştan bakarak yapı kalitesi hakkında kanaat oluşturulmuştur.Ana binanın apartman giriş kapısı demir doğrama, pencereleriplastik doğrama, dışı düz sıva üzeri akrilik boya, korkulukları alüminyum, merdivenleri mermer kaplamadır. Taşınmazkat mülkiyeti tapusu olup,yasal tekamülünü tamamlamıştır.
Adresi : Hürriyet Mahallesi, Seyfettin İnce 1. SokakNo:5Dalaman / MUĞLA
Yüzölçümü : 312,96 m2
Arsa Payı : 93/367
İmar Durumu :Var, İnşaat tarzı Dalaman Belediyesinin 07.05.2019 tarih ve 646 sayılıimar durumunu bildirir yazısında TaşınmazınDalaman Belediyesi1/1000 ölçekli uygulama imar planı içinde, 4kat ayrık nizam,konut alanı,Taks:0,30 Kaks:1,20 yapılaşma şartlarınasahip olduğubildirilmiştir. Parselin imar uygulaması yapılmış Belediyenin sunmuş olduğu altyapı hizmetlerinden yararlanabilecek konumdadır.
Kıymeti : 243.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir.
1. Satış Günü : 19/11/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 18/12/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : Terzialiler mahallesi Başoğlu sokak 1 nolu Belediye iş hanı zemin kat pasaj içi 5 nolu dükkan Ortaca/Muğla
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/175 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR