ORTACA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Dalaman/Hürriyet Mahallesi'nde 2+1 daire icradan satılıktır

ORTACA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01041689
Şehir : Muğla / Dalaman
Semt-Mahalle : HÜRRİYET MAH. / DALAMAN
Oda Sayısı : 2+1
: 78
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 11-15 Arası
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

DALAMAN 23.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/67 Talimat
Muhammen Bedeli
:
156,000 TL
Birinci Satış Günü
:
01.10.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
06.11.2019 11:00
Satış Yeri
:
Terzialiler mahallesi Başoğlu sokak 1 nolu Belediye iş hanı zemin kat pasaj içi 5 nolu dükkan Ortaca/Muğla

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ORTACA
İCRA DAİRESİ

2019/67 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muğla İl, Dalaman İlçe, 180 Ada, 6 Parsel, HÜRRİYET Mahalle/Köy, pazaryeri Mevkii, Birinci Kat 4 Nolu Bağımsız Nolu Bağımsız Bölüm Dalaman ilçesi, Merkez Mahallesi, Seyfettin İnceCaddesi üzerinde, çarşı merkezine yakın konumdadır. Parsel üzerinde dört katlı bina vardır. Taşınmaz betonarme karkas inşaat tarzında yapılmış olup, 3-A yapı sınıfı özelliğindedir.78,0m2 net kullanım alanına sahiptir.Taşınmazın duvarları düz sıva plastik boya, oda tabanı kısmen palidyen kaplama, fayans kaplama, daire giriş kapışı çelik,iç kapıları alüminyum, pencereleri beyaz plastik doğrama, ıslak hacimleri fayans, mutfak tezgahı mermer, dolapları MDF. İki oda, bir salon, mutfak,banyo, tuvalet ve bir adet balkon hacimleri vardır. Ana binadışı düz sıva üzeri akrilik boya, girişi demir kapı, merdivenleri mermer kaplama, korkulukları demir doğramadır. Yaklaşık 10-12 yıllık yapıdır.
Adresi : Merkez Mahallesi, Seyfettin İnce Caddesi No: 29Dalaman / MUĞLA
Yüzölçümü : 495,81 m2
Arsa Payı : 6/100
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli imar planı içinde yer almaktadır. bitişik nizam 4 kat Ticari+konut alanda kalmaktadır. Parselin imar uygulaması yapılmış Belediyenin sunmuş olduğu altyapı hizmetlerinden yararlanabile
Kıymeti : 156.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir.
1. Satış Günü : 01/10/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 06/11/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Terzialiler mahallesi Başoğlu sokak 1 nolu Belediye iş hanı zemin kat pasaj içi 5 nolu dükkan Ortaca/Muğla

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/67 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.20/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR