ADANA 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çukurova/Kurttepe Mahallesi'nde dubleks daire icradan satılıktır

ADANA 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00925029
Şehir : Adana / Çukurova
Semt-Mahalle : KURTTEPE MAH. / MAHFESIĞMAZ
: 126
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 07.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/6345 ESAS
Muhammen Bedeli
:
370000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.02.2019 14:20
İkinci Satış Günü
:
27.03.2019 14:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu-Adana Adalet Sarayı Ek 2 Hizmet Binası No:107/B SEYHAN / ADANA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ADANA
13. İCRA DAİRESİ

2018/6345 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Adana İli Çukurova İlçesi Kurttepe Mahallesi 8231 Ada 2 parsel 1 .Kat+Çatı kat 5 Nolu Bağımsız bölüm meskendir. Taşınmaz tapu kayıtlarına göre Bağımsız bölüm mesken niteliğindedir ancak fiili olarak ve projesinde dubleks meskendir. Bina, 3/B yapı sınıfında, betonarme karkas yapı cinsinde, ayrık nizamda inşa edilmiştir. Bina; 2 bodrum kat + zemin kat + 1 normal kat + çatı kat olmak üzere 5 katlıdır. 2. Bodrum Katında; 6, 7 ve 8 bb nolu dubleks meskenler. 1. Bodrum Katında; 6, 7 ve 8 bb nolu dubleks mesken eklentileri. Zemin Katında; 1 ve 2 bb nolu meskenler. 1. Normal Katında; 3, 4 ve 5 bb nolu dubleks meskenler. Çatı katında; 3, 4 ve 5 bb nolu dubleks mesken eklentileri bulunmaktadır. Binada 2 mesken ve 6 dubleks mesken olmak üzere 8 adet bağımsız bölüm yer almaktadır. Değerlemesi yapılan dubleks mesken projesinde ve mevcutta binanın doğu cephesinde 1. kat ve çatı katında yer almaktadır. Dubleks meskenin mimari projesinde; 1. katında: salon + mutfak, oda, kiler, iklimlendirme odası, wc ve merdiven holü, Çatı Katında: 2 oda, duş, teras alanı ve merdiven holünden oluşmaktadır. Dubleks meskenin 1. katı net ~49 m² ve brüt ~55 m² ve çatı katı net ~64 m² ve brüt ~71 m² olmak üzere net ~113 m² ve brüt ~126 m² alana sahiptir. Dubleks mesken kat irtifakı projesine aykırı olarak 1. katta yer alan kiler banyo olarak düzenlediği tespit edilmiştir. Dubleks meskenin odalar, salon + mutfak zemini laminat parke kaplı, antre ve holleri seramik kaplıdır. Duvarları ve tavanları sıvalı saten boyalı, tavanlar kartonpiyerlidir. Salon + mutfak tavanı havuzlu kartonpiyerlidir. Daire giriş kapısı çelik, iç kapılar panel, pencereler pvc doğramadır. Mutfak dolapları hazır imalat, tezgâhı granittir. Islak hacimlerin zeminleri ve duvarları seramik kaplamadır. Banyoda hilton lavabo, duş yeri ve klozet mevcuttur. Merdivenleri ve korkuluğu kaliteli ahşap imalattan mamuldür. Genel olarak malzeme ve işçilik iyi kalitededir.
Adresi : Kurttepe Mahallesi 83060 Sokak Mehmet Zeki Oruç Kent No 13 1.Kat+Çatı Katı İç Kapı No 5 Çukurova / ADANA
Yüzölçümü : 748 m2
Arsa Payı : 90/748
İmar Durumu : İnşaat tarzı Konut Alanı - Ayrık Nizam, Taks:0,25 - Kaks:0,40 - Hmax:6,75 m2
Kıymeti : 370.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 27/02/2019 günü 14:20 - 14:25 arası
2. Satış Günü : 27/03/2019 günü 14:20 - 14:25 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu-Adana Adalet Sarayı Ek 2 Hizmet Binası No:107/B SEYHAN / ADANA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/6345 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
7- Satış ilanı ilgililerin adreslerine tebliğe gönderilmiş olup, adreste tebligat yapılamaması veya adresleri bilinmeyenlerinde yerine kaim olmak üzere İLANEN TEBLİĞ OLUNUR.02/01/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR