ADANA 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çukurova/Kurttepe Mahallesi'nde daire icradan satılıktır

ADANA 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00926507
Şehir : Adana / Çukurova
Semt-Mahalle : KURTTEPE MAH. / MAHFESIĞMAZ
Oda Sayısı : 2+1
: 99
Bulunduğu Kat : 7
Binadaki Kat Sayısı : 13
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 10.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/9813 ESAS
Muhammen Bedeli
:
240000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.02.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
27.03.2019 10:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (107/B Nolu) - Adana Adalet Sarayı Ek 2 Hizmet Binası No:107/B SEYHAN / ADANA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ADANA
8. İCRA DAİRESİ

2018/9813 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satılması istenen Taşınmaz Adana ili Çukurova ilçesi Kurttepe mahallesi 7072 ada 20 parsel sayılı 700 m2 miktarlı 13 katlı betonarme apartman ve ansası nitelikli 7. kat 13 nolu B.Bölüm, 27/700 arsa paylı mesken olarak dosyamız borçlusu adına kayıtlıdır.Belediyeevleri mahallesi 84023 Sokak EFT Yapı İnşaat Nev. Suites Apt. 7. kat, NO:13 (Kuzey batı-Güney cepheli) Çukurova/ADANA adresinde bulunmaktadır. Dr. Ahmet Sadık Bulvarının 50 m doğusunda, Tem otom Yolunun 140 m kuzeyinde, Doğa Okullarının 20 m güney-batısında, Hilmi Kürklü Bulvarının 200 m güneyinde bulunmaktadır.Belediyenin ve diğer kuruluşların tüm hizetlerinden yararlanıyor olması, şehir merkezine yakın olması, taşınmazın bulunduğu bölgede çeşitli iş yerlerinin olması gibi özellikleri taşınmazın değerine etki eden vasıf ve unsurlardır. Dava konusu tşınmaz betonarme karkas şeklinde 4/A sınıfında yapılmış olup, Taşınmaz dairede yangın holü ve iklimlendirme odası birleştirilerek oda yapılmış olup, taşınmmaz daire 2 oda , salon, mutfak (salon ile mutfak beraber ) antere, hol, banyo Wc ve 2 adet balkon olarak kullanılmaktadır. Söz konusu daire kat irtifakı projesine göre 99,50 m2 bürüt, 56 m2 net oturum alanlıdır. Taşınmaz dairenin 2 oda , salon, antre yerler parkedir. Dairenin tüm duvarları duvar kağıt kaplıdır. Dairenin kapıları ahşap lake boya olup, pencereler ve balkon kapısı pvcdir. mutfak yer pake, duvar plastik boyadır. Mutfak dolabı hazır mutfak olup, tezgah üstü granit mermerdir. Banyo yerleri seramik , duvarları fayans kaplamadır. Banyoda asma klozet, hilton lavabo ve duşakabin bulunmaktadır. dairede kantonpiyer, spot lamba ve vestiyer bulunaktadır. 1 balkon cam balkon olarak yapılmıştır. Dairenin giriş kapısı çelik kapıdır. Dairenin elektirik ve su tesisatı faaliyettedir. Taşınmaz asansörlüdür.Taşınmazın değerlendirilmesinin yapılabilmesi için bulunduğu yer, mevki, konum, özellik, yola ve kamu kurum ve kuruluşlarına olan yakınlık ve uzaklık durumları, şekil , serbest alım satım rayiçleri, imar durumu, inşaat yoğunluğu, m2 alanı vs. dikkate alındığında240.000,00 TL edeceği bilirkişi tarafından tespit edilmiş olup, bu bedel üzerinden ihalesi yapılacaktır.
Adresi : Belediyeevleri mahallesi 84023 sokak EFT yapı inşaat nev. Suites apt.7. Kat 13 (kuzey-Güney cepheli) Çukurova/ADANA
Yüzölçümü : 56 m2
Arsa Payı : 27/700
İmar Durumu : E=2,00 karma kullanım alanı olduğu belediye yetkililerince ifade edilmiştir.
Kıymeti : 240.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydında olduğu gibidir
1. Satış Günü : 27/02/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 27/03/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (107/B Nolu) - Adana Adalet Sarayı Ek 2 Hizmet Binası No:107/B SEYHAN / ADANA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/9813 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/01/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR