ADANA 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çukurova/Karalarbucağı Mahallesi'nde 4+1 kargir daire icradan satılıktır

ADANA 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00950875
Şehir : Adana / Çukurova
Oda Sayısı : 4+1
: 115
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 8
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 21.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1429 ESAS
Muhammen Bedeli
:
350000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.04.2019 15:20
İkinci Satış Günü
:
07.05.2019 15:20
Satış Yeri
:
Adana Adalet Sarayı Ek 2 Hizmet Binası Mezat Salonu No:107/B SEYHAN / ADANA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ADANA
10. İCRA DAİRESİ

2018/1429 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Adana İli, Çukurova İlçesi Karalarbucağı mahallesi 7908 Ada, 11 Parselde kayıtlı -bir bodrum bir zemin on normal katlı kargir binanın- 8 katında 15 Nolu Bağımsız bölümdür. Kuzey Batı Güney cephelidir. Belediyenin ve diğer tüm kuruluşların alt yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır. 4 oda salon mutfak antre , hol banyo wc ve 2 adet balkon ( batı cephesindeki balkonun yarısı iklimlendirme odasına daihi edilerek bir oda yapılmıştır:) hacimlerinden oluşmaktadır. 4 oda , salon antre ve hol yerleri parke kaplıdır. Dairenin duvarları kağıt kaplamadır. Dairenin kapıları Amerikan panel kapı olup, balkon kapısı ve pencereleri PVC dir. Mutfak yer seramik, duvar plastik boyalıdır. Mutfak dolabı hazır mutfak olup, tezgah üstü mermerdir. Banyo yer seramik duvar fayans kaplıdır. Banyoda klozet , ayaklı lavabo , küvet ve duşakabin bulunmaktadır. wc yer seramik duvar fayanstır. wc de alaturka hela taşı ve lavabo bulunmaktadır. Dairede kartonpiyer ve vestiyer vardır. Dairenin giriş kapısı çelik demir kapı ve panjur demir kapıdır. Taşınmazda asansör vardır.
Adresi : Mahfesığmaz mah 79005 sok Ormancı apt no 4 - 8 kat 15 numara Çukurova
Yüzölçümü : 115 m2 Arsa Payı : 52/1051

Kıymeti : 350.000,00 TL
İmar Durumu : Taks=040, ayrık yapı nizamlı 2,40 yoğunluklu konut alanı
KDV Oranı : %1 Kaydındaki Şerhler : Dosyasındaki gibidir.
1. Satış Günü : 09/04/2019 günü 15:20 - 15:25 arası

2. Satış Günü : 07/05/2019 günü 15:20 - 15:25 arası
Satış Yeri :Adana Adalet Sarayı Ek 2 Hizmet Binası Mezat Salonu No:107/B SEYHAN / ADANA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1429 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.20/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR