ADANA 14. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çukurova/Huzuevleri Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

ADANA 14. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00980143
Şehir : Adana / Çukurova
Semt-Mahalle : HUZUREVLERİ MAH. / HUZUREVLERİ
Oda Sayısı : 3+1
: 165
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 5
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 12.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/756 ESAS
Muhammen Bedeli
:
320,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.05.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
24.06.2019 10:30
Satış Yeri
:
Adana Adliyesi Ek 2 Binası No:107/B no'lu oda SEYHAN / ADANA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ADANA
14. İCRA DAİRESİ

Dosya No: 2019/756 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri : Adana, Çukurova, Huzurevleri Mah 5058 Ada, 2 Parsel, 10.kat 10 Nolu Bağ. Böl. Taşınmaz Huzurevleri Mahallesi 77136 Sokak Altınok Apt. No:5, 10.Kat, D:10 nolu (Kuzey-Doğu-Güney-Batı cepheli) Çukurova/Adana adresinde bulunmaktadır. 56/630 arsa paylıdır. Taşınmaz Alparslan Türkeş Bulvarının 80 m batısında, Huzurevleri Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinin 20 m güneyinde, İsmet Atlı Bulvarının 100 m kuzeyinde bulunmaktadır. Belediye imar planına göre TAKS=0,40, E=2,00 yoğunluklu ayrık yapı nizamı olduğu görülmektedir. 3 oda, salon, mutfak, antre, hol, banyo (çift banyo), wc ve 3 adet şeklinde balkondan oluşmaktadır. Salon balkon kapatılarak salona dahil edilmiştir. Söz konusu daire kat irtifakı projesine göre 165 m² brüt, 90 m² net oturum alanlı olup, 3 oda, solan, yer parke, antre ve hol yerleri seramik kaplıdır. Dairenin duvarları kağıt kaplıdır. Dairenin kapıları Amerikan panel kapı olup, balkon kapısı ve pencereler pvc' dir. Mutfak yer seramik, duvar kağıt kaplıdır. Mutfak dolabı hazır mutfak olup , tezgah üstü granit mermerdir. Banyo yerleri seramik, duvarları fayans kaplamadır. Banyoda klozet, hilton lavabo ve duşakabin bulunmaktadır. Wc yerleri seramik, duvarları fayans kaplamadır. Yatak odası banyo yerleri seramik, duvarları fayans kaplamadır. Yatak odası banyoda duşakabin bulunmaktadır. Wc yerleri seramik, duvarları fayans kaplamadır. Wc' de alaturka hela taşı ve yarım ayaklı lavabo bulunmaktadır. Dairede vestiyer, kartonpiyer, spot lamba bulunmaktadır. Dairenin giriş kapısı çelik kapıdır. Dairenin elektrik ve su tesisatı faaliyettedir. Taşınmaz asansörlüdür.
Kıymeti : 320.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 28.05.2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 24.06.2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Adana Adliyesi Ek 2 Binası No:107/B no'lu oda SEYHAN / ADANA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Satış ilanı tebliğ edilemeyen ilgililere gazete ve e-ortam ilanı tebliğ yerine kaim olacaktır. (İİK 127)

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/756 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 10.04.2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR