Yazdır

ÇUBUK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00451542
Şehir : Ankara / Çubuk
: 108
Oda Sayısı : 3+1
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

HABER VAKTİM 17.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Muhammen Bedeli : 38000 TL
İlk İhale Tarihi : 02.12.2016 10:30
İkinci İhale Tarihi : 28.12.2016 10:30
Dosya Numarası : 2016/57 TLMT.
İhale Yeri : ÇUBUK ADALET SARAYI MEZAT SALONU
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
ÇUBUK
İCRA DAİRESİ
2016/57 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara ili Çubuk ilçesi Yıldırım Beyazıt mah. Meteoroloji sk. No:20 de bulunan eski 156 ada 145 parsel yeni 5316 ada 2 parsel 460,66 m2 yüzölçümlü olup satışı konu bodrum kat 1 nolu bağımsız bölüm tapuda depo olarak geçmekte olup, 6 katlı bir yapının bodrum katında mesken olarak kullanılmaktadır. Bina iki daire üzeridir. Binanın çatısı kiremit kaplı olup dışı dış cephe boyası ile boyalıdır. Bina giriş kapısı demir olup, rüzgarlık bulunmamaktadır. (1) numaralı bağımsız bölümün hali hazır durumu şu şekildedir. Meskenin dış kapısı ahşaptır. Mesken doğu-güney-batı cephelidir. Antre, hol, salon, 3 adet oda, mutfak, banyo ve wc den ibarettir. Antrenin zemini karo kaplı, duvarları ve tavanı sıva üzeri badana ile boyalıdır. Salon ve odaların zemini marley kaplı, duvarları ve tavanı sıva üzeri badana ile boyalıdır. Pencereler ahşap olup, tek camlıdır. Doğramalar yıpranmıştır. Kapısı ahşap kapıdır. Mutfağın zemini karo kaplı, duvarları ve tavanı sıva üzeri badana ile boyalıdır. Pencereler ahşap olup, tek camlıdır. Doğramalar yıpranmıştır. Kapısı ahşap kapıdır. Wc zemini seramik kaplı, duvarların 1/2'si kadar seramik kaplı ve tavanı sıva üzeri badana ile boyalıdır. Kapısı ahşaptır. Mesken balkonlar hariç brüt neti 108,00 m2'dir. Isınma sistemi sobalıdır. Bina 22 yıllıktır. Her türlü belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Arsa Payı : 35/496
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında konut alanı içerisinde kalmaktadır.Ayrık nizam beş katlı imar bölgesinde kalmakta, çekme mesafeleri ve inşaat oranları imar planında belirtilmemiştir. İmar planında belirtilmeyen hususlarda imar plan notları ve ilgili yönetmelikler geçerlidir. Parsel ve çevresinde 3194 sayılı imar kanunu 18.md uygulaması parselasyon planı çalışmaları devam etmektedir.(Çubuk Bel.Bşk.10/02/2016 tarihli yazısı)
Kıymeti : 38.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Belediye Gelirler Kanuna göre kısıtılıdır. (Ankara Büyükşehir Bel.)
1. Satış Günü : 02/12/2016 günü 10:30 - 13:35 arası
2. Satış Günü : 28/12/2016 günü 10:30 - 13:35 arası
Satış Yeri : ÇUBUK ADALET SARAYI MEZAT SALONU
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/57 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/10/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR