ÇUBUK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çubuk/Cumhuriyet'de 105 m2 daire icradan satılıktır

ÇUBUK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00907275
Şehir : Ankara / Çubuk
Semt-Mahalle : CUMHURİYET MAH. / ÇUBUK
Oda Sayısı : 3+1
: 105
Bina Yaşı : 21-25 Arası
Bulunduğu Kat : 4
Yayınlandığı Gazeteler

24 SAAT 01.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/417 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
95,000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.01.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
06.02.2019 11:00
Satış Yeri
:
ÇUBUK ADALET SARAYI MEZAT SALONU ÇUBUK/ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇUBUK İCRA DAİRESİ
2018/417 TLMT.
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara ili, Çubuk ilçesi, Cumhuriyet Mah. 5074 ada 4 parsel 635,00 m2 yüz ölçümlüdür. Parsel üzerindeki bina bodrum, zemin, 1,2,3,4 normal kat olarak yapılmış olup asansör bulunmamaktadır. Bina yarı bakımlıdır. Satışa konu 44/608 arsa paylı 4.kat 14 nolu bağımsız bölümdür. 14 nolu bağımsız bölüm hol, salon, 3 oda, mutfak, banyo, wc ve 3 adet balkon hacimlerinden ibaret olup eklenti 12 nolu kömürlük bulunmaktadır. Mesken güney-kuzey-batı cephelidir. Dış kapısı, iç kapılar ve pencereler ahşaptır. Salon, odalar, mutfak, antre-hol zemini laminat parke diğer zeminler kalebodur kaplıdır. Mutfakta ahşap mutfak dolabı ve mermer tezgah mevcut olup tezgah arası fayanslıdır. Ocağa kadar doğalgaz tesisatı mevcuttur. Isınma sistemi kombilidir. Banyo ve wc duvarları 2/3 oranında fayans kaplıdır. Tüm odalara ait petek bulunmaktadır. Mesken balkonlarla birlikte brüt yaklaşık 105,00 m2 dir. Tapu kayıtlarında 14 nolu bağımsız bölüm olup fiili durumda kapı numarası 12'dir. Bina yaklaşık 24 yıllıktır. Bölgede her türlü Belediye hizmeti mevcuttur.
Adresi : Ankara-Çubuk, Cumhuriyet Mh. Sami Efendi Sk. No:43/12
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında konut alanı içerisinde kalmakta, ayrık nizam, beş katlı imar bölgesinde kalmakta, çekme mesafeleri ve inşaat oranları imar planında belirtilmemektedir. İmar planında belirtilmeyen hususlarda imar plan notları ve ilgili yönetmelikler geçerlidir.
Kıymeti : 95.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Diğer(Çubuk Belediyesi hissesi zemine yöneliktir.) Çubuk Belediyesi. Diğer bilgiler Tapu takyidattaki gibidir.
1. Satış Günü : 09/01/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 06/02/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : ÇUBUK ADALET SARAYI MEZAT SALONU ÇUBUK/ANKARA
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/417 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR