ÇORUM 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çorum/Ulukavak'ta 3+1 daire icradan satılıktır

ÇORUM 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00978651
Şehir : Çorum / Merkez
Semt-Mahalle : ULUKAVAK MAH. / ULUKAVAK
Oda Sayısı : 3+1
: 134
Bina Yaşı : 4
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

ÇORUM HABER 10.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/952 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
270,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.06.2019 10:40
İkinci Satış Günü
:
11.07.2019 10:40
Satış Yeri
:
MEZAT SALONU - Karakeçili mah. Alaybey sk. No:96/A Çorum Adalet Sarayı Ek hizmet binasındaki 2. Kattaki Mezat salonu MERKEZ / ÇORUM

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇORUM
5. İCRA DAİRESİ
2019/952 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Çorum ili, Merkez ilçesi, Ulukavak Mah., Cilt: 155, Sayfa: 15259, Ada:3095 , Parsel 8 adresinde, 2. Kat, Bağımsız bölüm no:3,ana taş. niteliği " Arsa" vasfında,"Mesken" olarak borçlu adına tam hisseli olarak kayıtlıdır. Dava konusu taşınmazın bulunduğu bina zemin kat +4 normal kat olmak üzere toplam 5 katlı binada bulunmaktadır. Bina ayrık nizamda ve betonarme karkas olarak 2015 yılında inşa edilmiştir. Binanın giriş kapısı ferforje doğramalı, dış cephesi mantolamalı ve silikon esaslı dış cephe boyası ile boyalı, binanın tavan ve duvarları sıva üzeri plastik boyalıdır. Binanın çatısı ahşap oturma çatı üzeri kiremit kaplı ve asansörlü binadaki dairelerin ısınma sistemi kombilidir. Bina, Buhara Sağlık Merkezine 185 m, Garantievler Camisine 30 m, Çorum Özel Hastanesine 532 m mesafededir. Elektrik, su, doğalgaz, telekomünikasyon ve kanalizasyon gibi altyapı sistemleri mevcut olan bina;III. Sınıf B grubu yapı sınıfıda dahildir. Daire binanın 2. katında, kuzey, güney ve batı cephesindedir. Çorum Tapu Müdürlüğünde bulunan mimarı projeden edinilen bilgiye göre net 134,61 m² kullanım alanlı daire, 3 oda, salon, mutfak, 2 banyo, WC, hol, antre, kiler ve cam ile kapalı 2 balkondan oluşmakta, ısınma sistemi doğalgaz-kombilidir. Salon, odalar, hol, antre ve mutfağın zeminleri laminat parke kaplı, ıslak hacimlerin zeminleri ve duvarları seramik kapılıdır. İç duvarlar sıva üzeri saten alçılı ve plastik boyalıdır. Dairenin iç kapılara Amerikan panel kapı, pencereler PVC doğramalı ısı calmıdır. Mutfak dolabı MDF'den yapılmış, tezgahı ise granit mermerdir. Dairenin dış kapısı çelik kapıdır.
Adresi : Ulukavak Mah., Garantievler 9. Sokak, İnci Apt. No:11/3 Merkez/ ÇORUM adresindedir.
Yüzölçümü : 747,67 m² (üzerinde bulunduğu arsası)
Arsa Payı : 248/2400 arsa paylı
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Ayrık nizam 5 katlı konut alanı içerisindedir.
Kıymeti : 270.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası "Ş" bendi Uyarınca(5582 sayılı kanunun 35. Hükmü uyarınca) Muaf
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 12/06/2019 günü 10:40 - 10:45 arası
2. Satış Günü : 11/07/2019 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış Yeri : MEZAT SALONU - Karakeçili mah. Alaybey sk. No:96/A Çorum Adalet Sarayı Ek hizmet binasındaki 2. Kattaki Mezat salonu MERKEZ / ÇORUM
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/952 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR