ÇORUM 2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Çorum/Merkezde iki katlı mesken ve müştemilatı mahkemeden satılıktır

ÇORUM 2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00961814
Şehir : Çorum / Merkez
Semt-Mahalle : ÇORAK KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
: 516
Binadaki Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 13.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/3 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
754,302 TL
Birinci Satış Günü
:
26.04.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
21.05.2019 14:30
Satış Yeri
:
Çorum Adliye Sarayı Mezat Salonu 

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ÇORUM 2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2017/3 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Çorum Merkez Çoraklık Mahallesi 2895 ada 480 parsel sayılı 516,48 m2 alanında arsa niteliğindeki taşınmaz olup üzerinde 1980 yılında yapılmış bulunan ve halihazırda mesken olarak kullanılmakta olan iki katlı yapı, müştemilat ve çeşitli ağaçlar mevcuttur. İki katlı meskenin oturum alanı 132,00 m2 'dir. Her iki katı da mesken olarak kullanılmaktadır. Kapı ve pencereleri ahşap doğramadır. İç ve dış duvarları sıvalı, boyalı, badanalıdır. Bina yıpranma oranı %40'dır. Duvarları harman tuğla, temeli taş olan bina kagir olarak inşa edilmiştir. Ayrıca arsa üzerinde 11,00 m2 alanında depo mevcuttur. Taşınmazda 14 kök bağ omcası, bir adet erik, bir adet elma, bir adet iğde, iki adet ayva ve 3 adet kayısı ağacı bulunmaktadır.
Adresi : Bahçelievler Mahallesi, Mehmet Akif Ersoy caddesi üzeri, Merkez/ Çorum
Yüzölçümü : 516,48 m2
İmar Durumu : Ayrık nizam 6 katlı ticaret ve konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 754.302,25 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 26/04/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 21/05/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Çorum Adliye Sarayı Mezat Salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. %o 5,69 Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/3 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR