ÇORUM İCRA DAİRESİ

Çorum Merkez'de daire icradan satılıktır (çoklu satış)

ÇORUM İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01051905
Şehir : Çorum / Merkez
Semt-Mahalle : KARAKEÇİLİ MAH. / KARAKEÇİLİ
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

ÇORUM HABER 17.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2324 ESAS
Muhammen Bedeli
:
175,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.11.2019 11:10
İkinci Satış Günü
:
11.12.2019 11:10
Satış Yeri
:
Karakeçili mah. Alaybey sok. No:96/A Çorum Adalet Sarayı Ek Hizmet Binası 2. Kat Mezat Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇORUM İCRA DAİRESİ
2018/2324 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bilirkişi raporuna göre; Çorum İl, Merkez İlçe, 141 Ada, 138 Parsel, KARAKEÇİLİ Mahalle/Köy, Albayrak Cad. Mevkii, 8 Nolu Bağımsız Bölüm Dava konusu taşınmazların bulunduğu bina betonarme karkas yapı tarzında, bodrum kat+zemin kat+ 4 normal kat olmak üzere 6 katlı olarak inşa edilmiştir. İmar planında 'Bitişik Nizam 5 kat, ticaret+konut alanı' işaretlidir. Binanın dış cephesi sıva üzeri plastik boyalıdır. Merdiven basamakları ve sahanlıkları mermer kaplama, merdiven korkulukları ise demir doğrama üzeri yağlı boyalıdır. Binada asansör bulunmaktadır. Zemin katta 4 adet dükkan, diğer normal katlarda 3 er adet mesken olmak üzerine 16 adet bağımsız bölüm yer almaktadır. Elektrik, su telekominikasyon, doğalgaz ve kanalizasyon gibi altyapısının mevcut olduğu tespit edilen bina mevcut şekline göre; Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca yayınlanan Mimari ve Mühendislik İşleri Şartnamesine göre 3. sınıf B grubu yapı sınıfına dahildir. Keşif esnasında meskene girilemediğinden, taşınmazın dosyasındaki mevcut bilgilere göre, halihazırda mesken olarak kullanılmakta olan dairenin 2 oda, mutfak, banyo, wc ve 1 adet balkon mahalleri bulunmaktadır. Binanın 3. katında yer alan taşınmaz kuzey ve doğu olmak üzere iki yöne cephelidir. Dairenin giriş kapısı çelik, pencereleri ısıcamlı PVC doğramadır. Dairenin ısınma sistemi müstakil doğalgaz-kombilidir. Taşınmazın arsa payı dahil değeri 175.000,00 TL dir.
Adresi : Karakeçili mah. Karakeçili 14, sok. No:6/8 Merkez/ÇORUM
Yüzölçümü : 321,88 m2
Arsa Payı : 106/2400
İmar Durumu : Var , Kat sayısı 6, İnşaat tarzı Bitişik nizam 5 kat, Ticaret + Konut alanı
Kıymeti : 175.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 12/11/2019 günü 11:10 - 11:15 arası
2. Satış Günü : 11/12/2019 günü 11:10 - 11:15 arası
Satış Yeri : Karakeçili mah. Alaybey sok. No:96/A Çorum Adalet Sarayı Ek Hizmet Binası 2. Kat Mezat Salonu

2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Çorum İl, Merkez İlçe, 141 Ada, 138 Parsel, KARAKEÇİLİ Mahalle/Köy, Albayrak Cad. Mevkii, 9 Nolu Bağımsız Bölüm Dava konusu taşınmazların bulunduğu bina betonarme karkas yapı tarzında, bodrum kat+zemin kat+ 4 normal kat olmak üzere 6 katlı olarak inşa edilmiştir. İmar planında 'Bitişik Nizam 5 kat, ticaret+konut alanı' işaretlidir. Binanın dış cephesi sıva üzeri plastik boyalıdır. Merdiven basamakları ve sahanlıkları mermer kaplama, merdiven korkulukları ise demir doğrama üzeri yağlı boyalıdır. Binada asansör bulunmaktadır. Zemin katta 4 adet dükkan, diğer normal katlarda 3 er adet mesken olmak üzerine 16 adet bağımsız bölüm yer almaktadır. Elektrik, su telekominikasyon, doğalgaz ve kanalizasyon gibi altyapısının mevcut olduğu tespit edilen bina mevcut şekline göre; Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca yayınlanan Mimari ve Mühendislik İşleri Şartnamesine göre 3. sınıf B grubu yapı sınıfına dahildir. Keşif esnasında meskene girilemediğinden, taşınmazın dosyasındaki mevcut bilgilere göre, halihazırda mesken olarak kullanılmakta olan dairenin 2 oda, mutfak, banyo, wc ve 1 adet balkon mahalleri bulunmaktadır. Binanın 3. Katında yer alan taşınmaz kuzey ve doğu olmak üzere iki yöne cephelidir. Dairenin giriş kapısı çelik, pencereleri ısıcamlı PVC doğramadır. Dairenin ısınma sistemi müstakil doğalgaz-kombilidir. Taşınmazın arsa payı dahil değeri 165.000,00 TL dir.
Adresi : Karakeçili mah. Karakeçili 14, sok. No:6/9 Merkez/ÇORUM
Yüzölçümü : 321,88 m2
Arsa Payı : 106/2400
İmar Durumu : Var , Kat sayısı 6, İnşaat tarzı Bitişik Nizam 5 kat, Ticaret + Konut Alanı
Kıymeti : 165.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 12/11/2019 günü 11:20 - 11:25 arası
2. Satış Günü : 11/12/2019 günü 11:20 - 11:25 arası
Satış Yeri : Karakeçili mah. Alaybey sok. No:96/A Çorum Adalet Sarayı Ek Hizmet Binası 2. Kat Mezat Salonu

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2324 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR