ÇORUM İCRA DAİRESİ

Çorum Merkez'de 93 m² daire icradan satılıktır

ÇORUM İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01118980
Şehir : Çorum / Merkez
Semt-Mahalle : GÜLABİBEY MAH. / GÜLABİBEY
Oda Sayısı : 3+1
: 93
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı
Binadaki Kat Sayısı : 3
Yayınlandığı Gazeteler

KESİN KARAR 21.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/59310 ESAS
Muhammen Bedeli
:
85,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.03.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
16.04.2020 14:00
Satış Yeri
:
Karakeçili mah. Alaybey sk. No:96/A Adalet Sarayı Ek hizmet binasındaki 2. Kattaki Mezat salonu Merkez/Çorum

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇORUM
İCRA DAİRESİ
2019/59310 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri: Çorum İli, Merkez İlçesi, Gülabibey Mah. cilt:115 Sayfa:11328 Ada, 2616, Parsel:73 de kayıtlı ana gayrimenkulü 510,96 m² yüzölçümünde, Arsa vasfında Kat İrtifakı yapılı 2/12 arsa paylı Bodrum katta yer alan tamamı borçlu adına kayıtlı ve tamamı satılacak olan 1 nolu bağ.böl. numaralı Mesken niteliğinde tapuda kayıtlı taşınmazdır. bulunduğu bina betonarme karkas yapı tarzında, Ayrık nizam, Bodrum kat + Zemin kat + Normal kat olmak üzere 3 katlı olarak inşa edilmiştir. Söz konusu taşınmaz Kuzey-Doğu- Güney cepheli olup binanın bodrum katında yer almaktadır. Binanın giriş kapısı demir doğramalı, Asansör ve ısı yalıtımı bulunmayan binanın dış cepheleri kaba ince sıva üzeri dış cephe boyası ile boyalıdır. Ahşap oturtma çatısı M.T. kiremit kaplamalıdır. Elektrik, su telekomünikasyon, doğalgaz, kanalizasyon gibi altyapı sistemlerinin mevcut olduğu tespit edilen bina; III sınıf A grubu yapılar sınıfına dahildir. Taşınmaz bodrum katta yer almakta olup kuzey, güney ve doğu cephelidir. Belediyeden yapılan araştırmada 10/01/2007 tarih ve 10/4 belge numaralı yapı ruhsatı ve 06/09/2007 tarih ve 4615 numaralı yapı kullanma izin belgelerinin mevcut olup yapı ruhsatına göre 93,00 m² kullanım alanına sahip, hali hazırda mesken olarak kullanılmakta olup, salon, mutfak, 3 oda, giriş, WC -lavabo, banyo ve balkon mahallerinden meydana gelmektedir. Salon ve oda zeminleri ahşap parke, mutfak, giriş, ıslak hacimler ve balkon zeminleri seramik kaplamalıdır. Salon, oda, mutfak ve giriş duvar ve tavanları kum, kireç ve çimento karışımı sıva üzeri ve plastik boyalıdır. Islak hacimlerin duvar ve zeminleri seramik kaplamalı, tavanları sıva üzeri plastik boyalıdır. Daire giriş kapısı çelik kapı olup daire iç kapıları ve pencereleri ahşap doğramalıdır.
Adresi: Gülabibey Mah. Kafkasevleri 24. Sk. No:54/1Merkez/ÇORUM posta adresi
Yüzölçümü : 510,96 m2 (ana gayrimenkulünün)
Arsa Payı : 2/12
İmar Durumu: Var , İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında "Ayrık Nimaz (A-3) Katlı konut" alanı olarak işaretlidir.
Kıymeti : 85.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 17/03/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 16/04/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri: Karakeçili mah. Alaybey sk. No:96/A Adalet Sarayı Ek hizmet binasındaki 2. Kattaki Mezat salonu Merkez/Çorum

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/59310 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.16/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR