ÇORUM İCRA DAİRESİ

Çorum Merkez'de 90 m² daire icradan satılıktır

ÇORUM İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01114710
Şehir : Çorum / Merkez
Semt-Mahalle : GÜLABİBEY MAH. / GÜLABİBEY
Oda Sayısı : 3+1
: 90
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

ÇORUM HABER 13.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1223 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
170,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.03.2020 14:45
İkinci Satış Günü
:
09.04.2020 14:45
Satış Yeri
:
Karakeçili mah. Alaybey sk. No:96/A Adalet Sarayı Ek hizmet binasındaki 2. Kattaki Mezat salonu Merkez / Çorum

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇORUM
İCRA DAİRESİ
2019/1223 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri: Satışı yapılacak taşınmaz; Çorum İli, Merkez İlçesi, Gülabibey Mahallesi, Aşağı Kapaklı Cemilbey Şosesi Mevkii, Ada: 2911 Parsel: 186 da kayıtlı, ana gayrimenkulü 672,02 m² yüzölçümünde, Arsa vasfında, Kat İrtifakı yapılı, 7000676/80642400 arsa paylı, ikinci katta yer alan, tamamı borçlu adına kayıtlı olan 9 bağımsız bölüm numarası ile Mesken niteliğinde tapuda kayıtlıdır. Taşınmazın Bulunduğu Bina betonarme karkas yapı tarzında, ayrık nizam, zemin kat + 3 normal kat olmak üzere 4 katlı olarak inşa edilmiş, dış cephesi ısı yalıtımlı dış cephe boyası ile boyalı, çatısı ahşap oturtma üzeri M.T kiremit kaplamalıdır. Zemin katta ve her normal katta 3 er adet mesken olmak üzere 12 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Binada asansör bulunmaktadır. Elektrik, su, telekomünikasyon, doğalgaz, kanalizasyon gibi altyapı sistemlerinin mevcut olduğu tespit edilen bina;III. Sınıf B Grubu yapılar sınıfına dâhildir. 9 Numaralı Bağımsız Bölüm; Mesken olarak kullanılmakta olan dairenin Çorum Tapu Müdürlüğünde incelenen onaylı mimari projesine göre, 3 oda, salon, mutfak, antre, gece holü, wc-lavabo, banyo ve 1 adet balkon mahallerinden oluşmaktadır. Onaylı mimari projesine göre net 90,06 m² kullanım alanına sahiptir. Daire güney ve batı olmak üzere 2 yöne cephelidir. Isınması kalorifer(müstakil kombi) sistemiyle sağlanmaktadır. Salon ve oda zeminleri laminant parke kaplamalı, mutfak ve antre zeminleri seramik kaplamalıdır. Duvar ve tavanları sıva üzeri plastik boyalıdır. Odalarda kartonpiyerli Doğalgaz çekili mutfağın tezgâhı granit mermer olup altında ve üzerinde suntalam mutfak dolapları bulunmaktadır.Islak hacimlerin zemini ve duvar yüzeyleri seramik kaplamalı, tavanları sıva üzeri plastik boyalıdır. Daire giriş kapısı çelik kapı, iç mekân kapıları Amerikan panel, ısıcamlı pencereleri pvc doğramalıdır.
Adresi: Gülabibey Mahallesi, Bağcılar 49. Sokak No: 44/9 Merkez/ÇORUM posta adresinde
Yüzölçümü : 672,02 m2 (binanın bulunduğu arsasının)
Arsa Payı : 7000676/80642400
İmar Durumu: Var , İnşaat tarzı parsel 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında Ayrık Nizam 4 Kat olarak işaretlidir.
Kıymeti : 170.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 11/03/2020 günü 14:45 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 09/04/2020 günü 14:45 - 14:50 arası
Satış Yeri: Karakeçili mah. Alaybey sk. No:96/A Adalet Sarayı Ek hizmet binasındaki 2. Kattaki Mezat salonu Merkez / Çorum

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1223 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR