ÇORUM İCRA DAİRESİ

Çorum Merkez'de 88 m² daire icradan satılıktır

ÇORUM İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01119649
Şehir : Çorum / Merkez
Semt-Mahalle : BAHÇELİEVLER MAH. / YENİYOL
Oda Sayısı : 3+1
: 88
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

ÇORUM HAKİMİYET 22.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/112 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
160,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.03.2020 14:10
İkinci Satış Günü
:
21.04.2020 14:10
Satış Yeri
:
Karakeçili mah. Alaybey sk. No:96/A Adalet Sarayı Ek hizmet binasındaki 2. Kattaki Mezat salonu Merkez / Çorum

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇORUM İCRA DAİRESİ
2019/112 TLMT.
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri: Çorum İli, Merkez İlçesi, Yavruturna Mahallesi, Sülüklü Mevkii, Ada: 1855 Parsel: 6 da kayıtlı, ana gayrimenkulü 491,54 m² yüzölçümünde, Arsa vasfında, Kat İrtifakı yapılı, 4/27 arsa paylı, zemin katta yer alan, 2 bağımsız bölüm numaralı Mesken niteliğindeki taşınmazın 1/1 hissesi satılacaktır. taşınmazın bulunduğu bina betonarme karkas yapı tarzında, ayrık nizam, bodrum kat + zemin kat + 2 normal kat olmak üzere 4 katlı olarak inşa edilmiştir. Binanın dış cephesi ısı yalıtım üzeri silikon esaslı dış cephe boyası ile boyalı olup, çatısı ahşap oturtma üzeri M.T kiremit kaplamalıdır. 7 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Her bağımsız bölüme ait eklenti (kömürlük) bulunmaktadır. Binada asansör bulunmamaktadır. Elektrik, su, telekomünikasyon, doğalgaz, kanalizasyon gibi altyapı sistemlerinin mevcut olduğu tespit edilen bina; III. Sınıf A Grubu yapılar sınıfına dâhildir. 2 Numaralı Bağımsız Bölüm; Mesken olarak kullanılmakta olan dairenin Çorum Tapu Müdürlüğünde incelenen onaylı mimari projesine göre, 3 oda, salon, mutfak, antre, gece holü, wc-lavabo, banyo ve 2 adet balkon mahallerinden oluşmaktadır. Onaylı mimari projesine göre net 88,57 m² kullanım alanına sahiptir. Daire kuzey, güney ve doğu olmak üzere 3 yöne cephelidir. Isınması kalorifer (müstakil kombi) sistemiyle sağlanmaktadır. Salon ve oda zeminleri laminant parke kaplamalı, mutfak ve antre zeminleri seramik kaplamalıdır. Duvar ve tavanları sıva üzeri plastik boyalıdır.Doğalgaz çekili mutfağın tezgâhı granit mermer olup altında ve üzerinde suntalam mutfak dolapları bulunmaktadır. Islak hacimlerin zemini ve duvar yüzeyleri seramik kaplamalı, tavanları sıva üzeri plastik boyalıdır. Daire giriş kapısı çelik kapı, iç mekân kapıları Amerikan panel, ısıcamlı pencereleri pvc doğramalıdır.
Adresi : Bahçelievler Mahallesi, Sülüklüevler 40. Sokak No:4/2 Merkez/ÇORUM posta adresi
Yüzölçümü : 491,54 m2 (ana taşınmaz yüzölçümü)
Arsa Payı : 4/27
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı AYRIK NİZAM 3 KAT TAKS: 0,40 KAKS: 1,20 olarak işaretlidir.
Kıymeti : 160.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası (ş) bendi Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 19/03/2020 günü 14:10 - 14:15 arası
2. Satış Günü : 21/04/2020 günü 14:10 - 14:15 arası
Satış Yeri: Karakeçili mah. Alaybey sk. No:96/A Adalet Sarayı Ek hizmet binasındaki 2. Kattaki Mezat salonu Merkez / Çorum

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/112 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.20/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR